text

Активуйте подарунковий доступ >

Кадровик01

Хто уповноважений застосовувати фінансові санкції та накладати адмінштрафи від імені Фонду соцстраху

  • 23 серпня 2016
  • 540

Право застосовувати фінансові санкції та накладати адміністративні штрафи від імені Фонду соцстраху мають директор виконавчої дирекції ФСС та його заступники, керівники робочих органів ФСС та їх заступники

ФСС в листі від 01.08.2016 № 344-06-2 нагадав, що з 01.01.2015 правові, фінансові та організаційні засади загальнообов’язкового державного соціального страхування визначає Закон України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV (далі — Закон № 1105).

ФСС та його робочі органи відповідно до покладених на них завдань здійснюють контроль за використанням коштів ФСС, веденням і достовірністю обліку та звітності щодо їх надходження та використання, застосовують в установленому законодавством порядку фінансові санкції та накладають адміністративні штрафи (п. 6 ч. 2 ст. 9 Закону № 1105).

Одним з джерел формування коштів ФСС є суми адміністративних штрафів, накладених відповідно до закону на посадових осіб та громадян за порушення.

Право застосовувати фінансові санкції та накладати адміністративні штрафи від імені ФСС мають директор виконавчої дирекції ФСС та його заступники, керівники робочих органів ФСС та їх заступники (ч. 8 ст. 15 Закону № 1105).

Окрім того, до завершення заходів, пов’язаних з утворенням Фонду соціального страхування України та його робочих органів, виконання функцій та завдань, передбачених Законом № 1105, забезпечують у межах компетенції відповідні виконавчі дирекції та їх робочі органи Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України та Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (п. 6 розд. VII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 1105).

ФСС зауважило, що робочі органи виконавчої дирекції ФСС з 01.04.2015, вирішуючи питання про притягнення до відповідальності за порушення у сфері соціального страхування посадових осіб та громадян, продовжують здійснювати свої повноваження відповідно до Закону № 1105 та вчиняти всі необхідні дії для притягнення до адміністративної відповідальності посадових осіб страхувальників, передбаченої статтею 165-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Ольга Савченко,
експерт MCFR: Кадри

Від редакції

На допомогу роботодавцям публікації, що допоможуть без помилок та порушень оплатити працівнику листок непрацездатності:

Лікарняний з «продовженням»: нюанси оформлення та алгоритм перевірки
(«Кадровик-01», № 04/2016)

Відпустки: складні випадки
(«Кадровик-01», № 07/2016)

Тривалість виплати допомоги по вагітності та пологах: пам’ятка кадровика
(«Кадровик-01», № 09/2015)

Новий порядок оплати тимчасової непрацездатності

Військова служба під час мобілізації і страховий стаж для оплати тимчасової непрацездатності
(«Кадровик-01», № 08/2015)

Оплата тимчасової непрацездатності суміснику, який за основним місцем роботи перебуває у відпустці для догляду за дитиною
(«Кадровик-01», № 11/2015)

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2018

Укладання та зразок трудового договору 2018

 Скачати шаблон