Обов’язок працевлаштовувати квотні категорії працівників на ФОП не поширюється

25 серпня 2016 882
Інші категорії роботодавців зобов’язані виконувати квоту з працевлаштування працівників з додатковими гарантіями зайнятості та до 1 лютого подавати в паперовому вигляді інформацію про виконання квоти до будь-якого територіального органу служби зайнятості

Мінсоцполітики в листі від 08.06.2016 № 158/021/150-16 нагадало, що для працевлаштування громадян, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню (крім інвалідів, які не досягли пенсійного віку), підприємствам з чисельністю штатних працівників понад 20 осіб установлюється квота у розмірі 5% середньооблікової чисельності штатних працівників за попередній календарний рік (ст. 14 Закону України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 № 5067-VI; далі — Закон № 5067).

Для фізичних осіб — підприємців та самозайнятих осіб обов’язку щодо встановлення відповідної квоти Законом № 5067 не передбачено.

Окрім того, роботодавці щороку, не пізніше 1 лютого після звітного року, подають територіальному органу державної служби зайнятості незалежно від місцезнаходження інформацію про зайнятість і працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню (п. 2.5 Порядку надання роботодавцями територіальним органам Державної служби зайнятості інформації про зайнятість та працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, затвердженого наказом Мінсоцполітики від 16.05.2013 № 271).

Інформація підписується керівником чи відповідальною особою за подання інформації, зазначається прізвище, ініціали та дата складання і подається представником підприємства, установи, організації до центру зайнятості на паперових носіях.

Ольга Савченко,
експерт MCFR: Кадри

Від редакції

Журнал «Кадровик-01» періодично друкує ексклюзивні публікації щодо змін в законодавстві про зайнятість населення, які допоможуть кадровій службі у вирішенні практичних питань. Вийшли друком консультації та роз’яснення:

Новий порядок призначення допомоги по безробіттю: питання з практики
(«Кадровик-01», № 02/2016)

Отримання звільненим працівником статусу безробітного: що варто знати кадровику
(«Кадровик-01», № 12/2015)

Подання звіту 3-ПН до введення посади у штатний розпис: чи можливо
(«Кадровик-01», № 10/2015)Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Накази на підприємстві

Електронна книга для кадровика та секретаря

Читати


© Кадровик-01, 2018. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×