Кадровик01

Відпустку учасникам бойових дій оплачуватиме роботодавець

  • 7 вересня 2016
  • 6543

Уряд підготував проект Закону України, згідно з яким оплата відпустки окремим категоріям ветеранів війни проводитиметься за рахунок коштів підприємств, призначених на оплату праці

Мінсоцполітики в листі від 04.08.2016 № 430/13/116-16 нагадало, що додаткова відпустка окремим категоріям ветеранів війни визначена статтею 16 розділу III «Додаткові відпустки у зв’язку з навчанням. Творча відпустка. Відпустка для підготовки та участі в змаганнях» Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки). Тому вона не належить до щорічних відпусток, а отже, на неї не поширюються норми, передбачені для щорічних відпусток.

На відміну від щорічної відпустки, додаткова відпустка окремим категоріям ветеранів війни надається незалежно від відпрацьованого в році часу, один раз протягом календарного року на підставі заяви працівника та посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни. Вона не переноситься (не подовжується) на дні тимчасової непрацездатності працівника чи святкові і неробочі дні, що припали на її період. Не використана у поточному році така відпустка на наступний рік не переноситься.

Право на неї працівник може реалізувати протягом календарного року, конкретний період та черговість її надання визначаються за погодженням між працівником і роботодавцем.

Окрім того, Мінсоцполітики розроблено проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо порядку оплати відпустки окремим категоріям ветеранів війни», яким запропоновано внести відповідні зміни до статті 23 Закону про відпустки, що передбачатимуть оплату відпустки окремим категоріям ветеранів війни за рахунок коштів підприємств, призначених на оплату праці.

02.08.2016 зазначений законопроект схвалено Урядовим комітетом соціально-економічного розвитку та з питань європейської інтеграції і найближчим часом буде винесено на засідання КМУ.

Щодо строків виплати заробітної плати працівникам за час відпустки Мінсоцполітики зауважило, що, враховуючи положення статті 7 Конвенції № 132 «Про оплачувані відпустки (переглянута в 1970 році)», ратифікованої Законом України від 29.05.2001 № 2481-III, конкретний період надання щорічної відпустки або її частини узгоджується між працівником і роботодавцем. Тому у разі необхідності отримання частини щорічної відпустки у стислі строки в заяві працівник може висловити своє бажання про отримання заробітної плати за неї в терміни, визначені між ним та роботодавцем.

Ольга Савченко,
експерт MCFR: Кадри

Від редакції

Надати додаткову відпустку учаснику бойових дій з дотримання норм законодавства Вам допоможуть наші публікації

Нова додаткова оплачувана відпустка учасникам бойових дій та інвалідам війни
(«Кадровик-01», № 6/2015)

Оплата і табелювання додаткової відпустки учасникам бойових дій та інвалідам війни
(«Кадровик-01», № 7/2015)

Основна й додаткові відпустки: тривалість, перенесення, облік, умови надання
(«Кадровик-01», № 8/2016)

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон