Наказ МОЗ № 33 скасовано: закладам охорони здоров’я надано повну автономію у формуванні штату

8 вересня 2016 4982
Структуру та чисельність закладу охорони здоров’я головний лікар закладу визначатиме самостійно. Єдина вимога — назви посади мають відповідати класифікатору професій

МОЗ наказом від 02.09.2016 № 928 (далі — Наказ № 928) визнав таким, що втратив чинність, наказ МОЗ «Про примірні штатні нормативи закладів охорони здоров’я» від 23.02.2000 № 33. Таке рішення прийнято з метою надання керівникам закладів охорони здоров’я та їх власникам (головним розпорядникам коштів) більшої автономії в прийнятті рішення щодо формування та затвердження штатних розписів цих закладів, виходячи з їх функцій та обсягу медичної допомоги.

Дійсно, Наказ № 928 надає головним лікарям право самостійно визначати структуру, чисельність закладу охорони здоров’я. Однак, скасування примірних штатних нормативів для багатьох керівників закладів охорони здоров’я — немов грім посеред ясного неба. Адже одразу виникають запитання: а як надалі діяти? Як формувати штат працівників? Яку назву посад зазначати у штатному розписі?

При формуванні штату та визначенні назв посад у штатному розписі необхідно і надалі керуватися наказом МОЗ від 28.10.2002 № 385, яким затверджено переліки лікарських, провізорських посад, посад молодших спеціалістів з фармацевтичною освітою (фармацевтів) у закладах охорони здоров’я, а також Національним класифікатором України ДК 003:2010 «Класифікатор професій», затвердженим наказом Держспоживстандарту від 28.07.2010 № 327.

Кількість штатних одиниць за кожною штатною посадою, а також необхідність тієї чи іншої лікарської посади головний лікар визначає самостійно (залежно від обсягу медичної допомоги).

Як повідомили в МОЗ, найближчим часом там планують розробити методичні рекомендації щодо формування штату закладу охорони здоров’я.


Текст Наказу № 928:

«1. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Міністерства охорони здоров’я України від 23 лютого 2000 року № 33 «Про примірні штатні нормативи закладів охорони здоров’я».
2. Міністру охорони здоров’я Автономної Республіки Крим, керівникам структурних підрозділів з питань охорони здоров’я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій довести цей наказ до відома керівників підпорядкованих закладів».


Ольга Савченко,
експерт MCFR: КадриВаша персональна добірка.

  Підписка на новини

  Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

  Освітні заходи

  Освітні заходи

  Перевірте знання та здобудьте нові

  Взяти участь

  Інтернет-магазин

  Самое выгодное предложение

  Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

  Живе спілкування з редакцією


  Розсилка

  © Кадровик-01, 2017. Усі права захищено
  Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

  Свідоцтво про державну реєстрацію
  КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012

  
  • Ми в соцмережах
  Позбудьтеся цього надокучливо вікна раз і назавжди!

  Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

  Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів.  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль
  ×

  Чекаю вас на безплатному вебінарі 2 серпня
  Перевірки роботодавців 2017: новий порядок