МОЗ затвердив Положення про центр первинної медичної допомоги у новій редакції

8 вересня 2016
1018
Середній бал: 5 із 5

Маємо нові Положення про Центр первинної медичної (медико-санітарної) допомоги та Положення про підрозділи ЦПМД. Відтепер створювати ЦПМД можуть і об’єднані територіальні громади

МОЗ наказом від 29.07.2016 № 801 (далі — Наказ № 801) затвердило:

  • Положення про центр первинної медичної (медико-санітарної) допомоги (ЦПМД);
  • Положення про амбулаторію;
  • Положення про фельдшерсько-акушерський/фельдшерський пункт;
  • Положення про медичний пункт тимчасового базування.

Суттєвих змін права, обов’язки та повноваження ЦПМД не зазнали. Право на їх утворення, окрім органів місцевого самоврядування, матимуть також об’єднані територіальні громади. Окрім того, головний лікар ЦПМД призначатиметься на посаду за рішенням Засновника шляхом укладання контракту за згодою Міністра охорони здоров’я АР Крим, керівників структурних підрозділів з питань охорони здоров’я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій.

Основне джерело фінансування ЦПМСД — кошти медичної субвенції та місцевого/місцевих бюджету/бюджетів. Іншими джерелами фінансування ЦПМСД можуть бути джерела, що не заборонені чинним законодавством.

Наказ № 801 набирає чинності з дня його офіційного опублікування. Одночасно втрачає чинність наказ МОЗ «Про затвердження Положення про центр первинної медичної (медико-санітарної) допомоги та положень про його структурні підрозділи» від 04.11.2011 № 755. Тому найближчим часом всі ЦПМД мають перезатвердити свої положення в новій редакції.

Ольга Савченко,
експерт MCFR: Кадри

logo