text

Активуйте подарунковий доступ >

Кадровик01

Підвищення кваліфікації працівників має проводитися кожні п’ять років

  • 8 вересня 2016
  • 722

Інакше, у разі реєстрації звільненого працівника в територіальному органі Національного агентства як безробітного, роботодавець відшкодовуватиме територіальним органам Нацагентства вартість здійснених витрат на професійне навчання працівника

Мінсоцполітики в листі від 08.06.2016 № 352/021/106-16 нагадало, що професійне навчання працівників здійснюється відповідно до Кодексу законів про працю України та Законів України «Про професійно-технічну освіту» від 10.02.1998 № 103/98-ВР, «Про професійний розвиток працівників» від 12.01.2012 № 4312-VI, «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 № 5067-VI.

Питання щодо організації професійного навчання працівників вирішують роботодавці з урахуванням потреб власної господарської або іншої діяльності відповідно до вимог законодавства.

Професійне навчання працівників роботодавця має безперервний характер і проводиться протягом їх трудової діяльності з метою поступового розширення та поглиблення їх знань, умінь і навичок відповідно до вимог виробництва.

З цією метою роботодавець у порядку, передбаченому законодавством, колективним договором і угодами, періодично організовує для працівників професійне навчання, перепідготовку та підвищення кваліфікації.

Основними документами, що регламентують здійснення професійного навчання працівників, є Положення про професійне навчання працівників на виробництві, затверджене наказом Мінпраці і МОН від 26.03.2001 № 127/151 (далі — Положення № 127), та Положення про організацію навчально-виробничого процесу на виробництві, затверджене наказом Мінпраці і МОН від 27.12.2006 № 500/861 (далі — Положення № 500).

Положення № 127 і Положення № 500 визначають правові, організаційні та фінансові засади функціонування системи професійного розвитку працівників, зокрема, види та форми навчання, порядок розробки та затвердження навчально-програмної документації, планування та обліку навчальної роботи тощо.

Водночас до основних напрямів діяльності роботодавців у сфері професійного розвитку працівників належить реалізація заходів щодо підвищення професійного рівня працівників після здійснення організації та проведення атестації працівників, а також проведення аналізу її результатів.

Атестація працівників проводиться за рішенням роботодавця не частіше одного разу на три роки. У разі прийняття рішення про відповідність або про невідповідність працівника займаній посаді чи виконуваній роботі комісія може рекомендувати роботодавцеві направити на підвищення кваліфікації з метою просування по роботі або направити на навчання з подальшою (не пізніше ніж через рік) повторною атестацією.

З метою сприяння зайнятості та забезпечення конкурентоспроможності громадян Мінсоцполітики розроблено проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування державного управління у сфері зайнятості населення та соціального страхування на випадок безробіття» (далі — законопроект), яким, зокрема, визначено, що роботодавець у порядку, передбаченому законодавством, колективним договором і угодами, періодично організовує для працівників професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації.

У випадку незабезпечення роботодавцем професійного навчання працівників протягом п’яти років, що передували їх вивільненню (крім осіб, зайнятих на декваліфікованих роботах та осіб передпенсійного віку (за два роки до настання права на пенсію), роботодавець відшкодовує територіальним органам Національного агентства вартість здійснених витрат на його професійне навчання у разі, якщо така особа зареєструється в установленому порядку в територіальному органі Національного агентства як безробітна.

Ольга Савченко,
експерт MCFR: Кадри

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Статті за темою в журналі «Довідник секретаря та офіс-менеджера»
Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2018

Укладання та зразок трудового договору 2018

 Скачати шаблон