text

Активуйте подарунковий доступ >

Кадровик01

КМУ зобов’язали підвищити розмір посадового окладу І тарифного розряду

  • 12 вересня 2016
  • 2212

Розмір посадового окладу працівника першого тарифного розряду бюджетної сфери на сьогодні має бути більшим за 1450 грн.

Київський апеляційний адміністративний суд (далі — суд) 08.09.2016 залишив в силі постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 25.05.2016 у справі № 826/26538/15, якою суд зобов’язав КМУ визначити умови розміру посадового окладу (тарифної ставки) з урахуванням вимог частини 3 статті 6 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 № 108/95-ВР (далі — Закон № 108), частини 3 статті 96 Кодексу законів про працю України (КЗпП) та встановити розмір посадового окладу (тарифної ставки) працівника I тарифного розряду на рівні, що перевищує розмір мінімальної заробітної плати.

Отже, 08.09.2016 набрало законної сили рішення суду, згідно з яким розмір посадового окладу працівника першого тарифного розряду на сьогоднішні має бути більшим 1450 грн.

Суд визнав також незаконними пункти 1, 2 Постанови КМУ «Про підвищення оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» від 16.09.2015 № 731, якою установлено, що посадові оклади (тарифні ставки, ставки заробітної плати) працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери розраховуються, з огляду на розмір посадового окладу (тарифної ставки) працівника 1 тарифного розряду — 1012 грн.

За рішенням суду Кабмін зобов’язаний привести свої нормативні акти у відповідність до вимог частини 3 статті 6 Закону № 108, частини 3 статті 96 КЗпП та встановити розмір посадового окладу (тарифної ставки) працівника першого тарифного розряду, який використовується для формування посадових окладів (тарифних ставок) працівників усіх тарифних розрядів «Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» на рівні, що перевищує розмір мінімальної заробітної плати.

Ольга Савченко,
експерт MCFR: Кадри

За інформацією Профспілки працівників освіти і науки України

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2018

Укладання та зразок трудового договору 2018

 Скачати шаблон