КМУ зобов’язали підвищити розмір посадового окладу І тарифного розряду

12 вересня 2016 2191
Розмір посадового окладу працівника першого тарифного розряду бюджетної сфери на сьогодні має бути більшим за 1450 грн.

Київський апеляційний адміністративний суд (далі — суд) 08.09.2016 залишив в силі постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 25.05.2016 у справі № 826/26538/15, якою суд зобов’язав КМУ визначити умови розміру посадового окладу (тарифної ставки) з урахуванням вимог частини 3 статті 6 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 № 108/95-ВР (далі — Закон № 108), частини 3 статті 96 Кодексу законів про працю України (КЗпП) та встановити розмір посадового окладу (тарифної ставки) працівника I тарифного розряду на рівні, що перевищує розмір мінімальної заробітної плати.

Отже, 08.09.2016 набрало законної сили рішення суду, згідно з яким розмір посадового окладу працівника першого тарифного розряду на сьогоднішні має бути більшим 1450 грн.

Суд визнав також незаконними пункти 1, 2 Постанови КМУ «Про підвищення оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» від 16.09.2015 № 731, якою установлено, що посадові оклади (тарифні ставки, ставки заробітної плати) працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери розраховуються, з огляду на розмір посадового окладу (тарифної ставки) працівника 1 тарифного розряду — 1012 грн.

За рішенням суду Кабмін зобов’язаний привести свої нормативні акти у відповідність до вимог частини 3 статті 6 Закону № 108, частини 3 статті 96 КЗпП та встановити розмір посадового окладу (тарифної ставки) працівника першого тарифного розряду, який використовується для формування посадових окладів (тарифних ставок) працівників усіх тарифних розрядів «Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» на рівні, що перевищує розмір мінімальної заробітної плати.

Ольга Савченко,
експерт MCFR: Кадри

За інформацією Профспілки працівників освіти і науки УкраїниВаша персональна добірка.

  Підписка на новини

  Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

  Освітні заходи

  Освітні заходи

  Перевірте знання та здобудьте нові

  Взяти участь

  Інтернет-магазин

  Самое выгодное предложение

  Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

  Живе спілкування з редакцією


  Розсилка

  © Кадровик-01, 2017. Усі права захищено
  Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

  Свідоцтво про державну реєстрацію
  КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012

  
  • Ми в соцмережах
  Позбудьтеся цього надокучливо вікна раз і назавжди!

  Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

  Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів.  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль
  ×

  Чекаю вас на безплатному вебінарі 2 серпня
  Перевірки роботодавців 2017: новий порядок