Кадровик01

Періодичні психіатричні медогляди працівників навчальних закладів

  • 14 вересня 2016
  • 433

Наразі МОН не затверджено списки виробництв, робіт, професій і посад в галузі освіти, за якими мають проводитись обов'язкові попередні та періодичні психіатричні огляди

Профспілка працівників освіти і науки України (далі — Профспілка) нагадала, що періодичність проведення психіатричних оглядів визначається Переліком медичних психіатричних протипоказань щодо виконання окремих видів діяльності (робіт, професій, служби), що можуть становити безпосередню небезпеку для особи, яка провадить цю діяльність, або оточуючих, затвердженим постановою КМУ від 27.09.2000 № 1465 (далі — Перелік № 1465).

Психіатричні медичні огляди працівників навчальних закладів всіх типів та форм власності, працівників дитячих оздоровчих закладів, працівників будинків дитини, дитячих будинків проводяться один раз на п’ять років (п. 12 Переліку № 1465).

Обов’язкові попередні та періодичні психіатричні огляди працівників, зазначених, зокрема, у пункті 12 Переліку № 1465, проводяться за списками виробництв, робіт, професій і посад, що затверджуються відповідними міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади за погодженням з уповноваженими представниками всеукраїнських профспілок, їх об’єднань та всеукраїнських об’єднань організацій роботодавців (п. 2 приміток до Переліку № 1465).

Наразі списків виробництв, робіт, професій і посад в галузі освіти, що мають погоджуватися з ЦК Профспілки, МОН не затверджено.

Окрім того, Профспілка зауважила, що претенденти для участі у конкурсі на заміщення посади керівника вищого навчального закладу, окрім інших документів, подають і довідку про проходження попереднього (періодичного) психіатричного огляду, яка видається відповідно до Порядку проведення обов’язкових попередніх та періодичних психіатричних оглядів, затвердженого постановою КМУ від 27.09.2000 № 1465 (п. 10 Методичних рекомендацій щодо особливостей виборчої системи та порядку обрання керівника вищого навчального закладу, затверджених постановою КМУ «Деякі питання реалізації статті 42 Закону України «Про вищу освіту» від 05.12.2014 № 726).

Ольга Савченко,
експерт MCFR: Кадри

За інформацією Профспілки працівників освіти і науки України

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон