text

Активуйте подарунковий доступ >

Кадровик01

Грошове забезпечення полоненого військовослужбовця виплачуватимуть членам його сім’ї

  • 28 вересня 2016
  • 99

Таких гарантій не матимуть військовослужбовці, які добровільно здалися в полон, самовільно залишили військові частини (місця служби) або дезертирували зі ЗСУ, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів

Президент України підписав Закон України № 1486-VIII від 06.09.2016 (законопроект № 4878), яким пункт 6 статті 9 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» від 20.12.1991 № 2011-XII (далі — Закон № 2011) викладено в новій редакції.

Ухваленими змінами до Закону № 2011 передбачається, що за військовослужбовцями, захопленими в полон або заручниками, а також інтернованими в нейтральних державах або безвісно відсутніми, зберігатимуться виплати в розмірі посадового окладу за останнім місцем служби, окладу за військовим званням, надбавки за вислугу років, інших щомісячних додаткових видів грошового забезпечення постійного характеру та інші види грошового забезпечення з урахуванням зміни вислуги років та норм грошового забезпечення. Сім’ям зазначених військовослужбовців щомісячно виплачуватиметься грошове забезпечення, зокрема додаткові та інші види грошового забезпечення, в порядку та в розмірах, установлених КМУ.

Грошове забезпечення виплачуватиметься таким членам сімей військовослужбовців: дружині (чоловіку), а в разі її (його) відсутності — повнолітнім дітям, які проживають разом з нею (ним), або законним представникам (опікунам, піклувальникам) чи усиновлювачам неповнолітніх дітей (інвалідів з дитинства — незалежно від їх віку), а також особам, які перебувають на утриманні військовослужбовців, або батькам військовослужбовців рівними частками, якщо військовослужбовці не перебувають у шлюбі і не мають дітей.

При цьому виплата грошового забезпечення цим членам сімей здійснюватиметься до повного з’ясування обставин захоплення військовослужбовців у полон або заручниками, інтернування військовослужбовців або їх звільнення, або визнання їх у встановленому законом порядку безвісно відсутніми чи померлими. У всіх випадках виплата грошового забезпечення здійснюватиметься не більше ніж до дня виключення військовослужбовця зі списків особового складу військової частини.

Окрім того, грошове забезпечення індексуватиметься відповідно до законодавства.

Зміни до Закону № 2011 набудуть чинності з дня, наступного за днем опублікування.

Ольга Савченко,
експерт MCFR: Кадри

Від редакції

У нагоді стануть ексклюзивні консультації в журналі «Кадровик-01»:

Пільги працівникам, які вступили на військову службу за контрактом під час мобілізації
(«Кадровик-01», № 03/2015)

Гарантії працівникам, які виконують військовий обов’язок у 2014-2016 роках, і сумна доля компенсації середнього заробітку
(«Кадровик-01», № 02/2016)

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2018

Укладання та зразок трудового договору 2018

 Скачати шаблон