text

Активуйте подарунковий доступ >

Кадровик01

Нові умови проведення конкурсного відбору банків, що здійснюватимуть виплату пенсій та зарплат бюджетникам

  • 3 жовтня 2016
  • 411

І надалі преференції мають банки, в яких держава володіє часткою понад 75%. Уповноважені банки, які визначені переможцями конкурсу на право виплати пенсій, грошової допомоги та заробітної плати працівникам бюджетних установ і у тримісячний строк не забезпечили виконання нових вимог, припинять виконання функцій уповноваженого банку

Постановою КМУ «Деякі питання виплати пенсій, грошової допомоги та заробітної плати працівникам бюджетних установ» 22.09.2016 № 662 затверджено в новій редакції:

  • Порядок виплати пенсій та грошової допомоги через поточні рахунки в банках (далі — Порядок виплат № 662);
  • Порядок проведення конкурсного відбору банків, через які здійснюється виплата пенсій, грошової допомоги та заробітної плати працівникам бюджетних установ (далі — Порядок конкурсу № 662).

Так, до участі в конкурсі допускаються банки, що мають активи, частка яких становить не менш як 1% активів банківської системи або контрольний пакет акцій яких належить міжнародним фінансовим та банківським установам, які мають міжнародний рейтинг інвестиційного класу від міжнародно визнаних рейтингових агенцій або у яких держава володіє часткою понад 75%, та які на час проведення конкурсу відповідають таким вимогам:

  • протягом останніх 6 місяців Нацбанком не застосовувалися заходи впливу у вигляді обмеження, зупинення чи припинення здійснюваних банком операцій;
  • не мають фінансової заборгованості перед Фондом гарантування вкладів фізичних осіб щодо сплати зборів, штрафів, пені;
  • не мають заборгованості із сплати податків і зборів;
  • протягом останніх 12 місяців щодо яких або до власників істотної участі в яких, або до пов’язаних осіб яких не було застосовано Україною, іноземними державами — членами Організації економічного співробітництва та розвитку чи ЄС санкцій;
  • здійснюють емісію електронних платіжних засобів (платіжних карток).

Окрім того, розширено перелік державних органів, що входять до складу конкурсної комісії, зокрема, до її складу включено представників ПФУ, а також Нацбанку (до цього представників Нацбанку залучали до роботи в конкурсній комісії за згодою), а також представників інших державних органів (за згодою).

Конкурси проводитиме конкурсна комісія двічі на рік — 10 липня та 10 грудня за умови надходження конкурсної документації більше ніж від 1 претендента з дати оголошення про проведення конкурсу, але не пізніше ніж за 10 календарних днів до дати проведення конкурсу.

У разі коли дата проведення конкурсу припадає на святковий або вихідний день, конкурс проводитиметься наступного робочого дня.

Також визначено перелік документів, які банки-претенденти подаватимуть для участі в конкурсі.

Про результати конкурсу конкурсна комісія письмово повідомлятиме всім претендентам протягом 10 робочих днів з дати визначення переможців конкурсу і розміщуватиме інформацію про результати конкурсу на офіційному веб-сайті Мінфіну.

Окрім того, Мінфін постійно проводитиме моніторинг дотримання переможцями конкурсу вимог Порядку конкурсу № 662.

Порядком виплат № 662 визначено, що виплата пенсій та грошової допомоги здійснюватиметься за місцем проживання одержувачів у населених пунктах, в яких функціонують вибрані одержувачами уповноважені банки, їх відокремлені підрозділи (філії, відділення, представництва тощо).

Одержувачі самостійно вибиратимуть уповноважений банк для відкриття поточного рахунка. Утім, АТ «Ощадбанк» і надалі залишатиметься єдиним уповноваженим банком для внутрішньо-переміщених осіб.

Ольга Савченко,
експерт MCFR: Кадри

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2018

Укладання та зразок трудового договору 2018

 Скачати шаблон