text

Активуйте подарунковий доступ >

Кадровик01

Збільшення відпустки за власний рахунок, згоряння відпусток на дітей та інші революційні новації законотворців

  • 5 жовтня 2016
  • 26857

На сайті ВРУ з’явився текст урядового законопроекту про внесення змін до Закону «Про відпустки». Зміни — кардинальні: стосуються виплати компенсації за щорічну відпустку, збільшення тривалості відпустки без збереження заробітної плати, обмеження оплачуваних навчальних відпусток та згоряння додаткових соціальних відпусток працівникам, які мають дітей

У Верховній Раді України 03.10.2016 зареєстровано законопроект № 5208 (далі — Законопроект) про внесення змін до Закону України «Про відпустки» (далі — Закон про відпустки) та КЗпП. Цей законопроект, ініційований Прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом, Кабмін схвалив і анонсував на Урядовому порталі наприкінці вересня цьогоріч.

Розгляньмо основні новели Законопроекту.

Насамперед, пропонується надавати щорічну відпустку з наступним звільненням тільки за поточний робочий рік.

Працівникам, які вперше здобувають вищу освіту (наступний рівень вищої освіти) та одночасно навчаються в декількох ВНЗ із вечірньою та заочною формами навчання, додаткову оплачувану відпустку надаватимуть в одному із навчальних закладів за вибором працівника.

Якщо ж працівник здобуває другу (наступну) вищу освіту, додаткову оплачувану відпустку нададуть лише в разі його направлення на навчання роботодавцем, якщо оплата такої відпустки не передбачена колективним чи трудовим договором. Таким працівникам пропонується надавати за їх бажанням відпустку без збереження заробітної плати. Відповідною підставою для надання означеної відпустки доповнять статтю 25 Закону про відпустки.

Невикористана в поточному календарному році додаткова оплачувана відпустка працівникам, які мають дітей, на наступний рік не буде переноситися, крім випадків, визначених статтею 11 Закону про відпустки (тимчасова непрацездатність, збіг із навчальною відпусткою, відпусткою у зв’язку з вагітністю та пологами тощо).

При звільненні компенсація за відпустку «на дітей» виплачуватиметься тільки за поточний рік!

Якщо працівник не використає щорічну відпустку протягом двох років поспіль, або протягом робочого року — працівник віком до 18-ти років, чи працівник, який має право на щорічну додаткову відпустку за роботу із шкідливими і важкими умовами чи з особливим характером праці, протягом місяця після збігу такого строку роботодавець має виплатити грошову компенсацію за дні відпустки, що перевищують 24 календарні дні.

Одночасно пропонується внести зміни до статті 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо встановлення відповідальності роботодавця за порушення терміну виплати заробітної плати (грошової компенсації) за відпустку чи її частину, — у розмірі від 30 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 510 грн. до 1700 грн.)

Пропонується також упорядкувати виплату компенсації за невикористану відпустку у разі смерті працівника: компенсацію за відпустку виплачуватимуть членам сім’ї працівника, а у разі їх відсутності — спадкоємцям. Нині така компенсація виплачується спадкоємцям, що призводить до незручностей у вигляді 6-місячного відтермінування цієї виплати.

Також Уряд пропонує збільшити тривалість відпустки без збереження заробітної плати, що надається за згодою сторін, з 15 до 30 календарних днів на рік.

Наостанок зауважимо, що майже усі ці новації містяться у проекті Трудового кодексу. Їх унесено за ініціативою представників Мінсоцполітики. Означені новели бурхливо обговорювалися на засіданнях Робочої групи з доопрацювання проекту Трудового Кодексу України при Комітеті з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення ВРУ, у складі якої працювали й експерти журналу «Кадровик-01».

Ірина Житкова,
головред MCFR: Кадри

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Статті за темою в журналі «Кадровик01»
Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2018

Укладання та зразок трудового договору 2018

 Скачати шаблон