Кадровик01

Робота за сумісництвом має стати основною? Мінсоцполітики роз’яснив порядок оформлення

  • 5 жовтня 2016
  • 3587

Необхідно звільнити працівника з роботи на умовах сумісництва та прийняти, як на основне місце роботи, — роз’яснює Мінсоцполітики

У кадровій практиці дуже поширеною є ситуація, коли працівник-сумісник приносить трудову книжку і просить оформити його на цій же посаді, як на основному місці роботи.

Чимало кадровиків без жодних сумнівів вдаються у таких випадках до переведення.

Утім, саме переведення в означеній ситуації є неправомірним. Працівника необхідно звільнити з роботи за сумісництвом і прийняти, як на основне місце роботи, про що іще 2011 року йшлося в резонансній публікації журналу «Кадровик-01».

Наразі і Мінсоцполітики озвучило аналогічну позицію — в листі  від 14.06.2016 № 121/06/187-16. Так, в профільному Міністерстві нагадують, що переведення на іншу роботу на тому ж підприємстві, в установі, організації, а також переведення на роботу на інше підприємство, в установу, організацію або в іншу місцевість, хоча б разом з підприємством, установою, організацією, допускається тільки за згодою працівника, за винятком випадків, передбачених у статті 33 Кодексу законів про працю України (КЗпП), та в інших випадках, передбачених законодавством (ч. 1 ст. 32 КЗпП).

До того ж переведенням на іншу роботу вважається доручення працівникові роботи, що не відповідає спеціальності, кваліфікації чи посаді, визначеній трудовим договором (п. 31 постанови Пленуму ВСУ «Про практику розгляду судами трудових спорів» від 06.11.1992 № 9).

Відтак, якщо працівник залишиться працювати на тій самій посаді в межах підприємства, переведення у розумінні статті 32 КЗпП не може бути застосовано.

Як резюмує Мінсоцполітики,  у цьому випадку працівників доцільно звільняти з посади за сумісництвом.

Ольга Савченко,
експерт MCFR: Кадри

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю