Результати восьмого засідання Робочої групи з доопрацювання проекту Трудового кодексу України

25 січня 2016 431
21 січня відбулося восьме засідання Робочої групи з доопрацювання проекту Трудового кодексу України у Комітеті з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення

21 січня відбулося восьме засідання Робочої групи з доопрацювання проекту Трудового кодексу України у Комітеті з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення.

Найголовніше, під час засідання завершили розгляд поправок народних депутатів до статей 56-58 Глави 1 «Трудові відносини і трудовий договір» Книги другої «Виникнення та припинення трудових відносин. Трудовий договір» проекту Трудового кодексу.

Робоча група врегульовала низку інших положень. А саме:

-          розглянули поправки до статті 59 Глави 2 «Трудові відносини на визначений строк» Книги другої;

-          встановлено, що відносини членів виробничих кооперативів та фермерських господарств регулюються трудовим законодавством у випадках, якщо це передбачено їх статутом або іншими внутрішніми документами;

-          статі, норми яких регулюють трудові відносин іноземців та осіб без громадянства, які працюють в Україні, а також трудові відносини громадян України, які працюють в Україні за трудовими договорами з іноземними роботодавцями.

Нагадаємо, що на попередньому засіданні обговорювалася пропозиція групи народних депутатів щодо виключення зі статті 51 «Документи та відомості про особу, що подаються під час прийняття на роботу» обов’язкового надання особою трудової книжки.

Натомість Робоча група зазначила, що у трудовій книжці міститься інформація про трудове життя працівника, трудову практику, його кваліфікаційне зростання, про роботу у важких, шкідливих та небезпечних умовах, що в результаті має значення для наступного призначення пенсії. Після обговорення пропозиція була відхилена, адже без запровадження державного електронного реєстру даних про кожного працівника вилучення трудових книжок може призвести до порушення прав працівників.

Загалом, минулого року Робочою групою вже пройдено Книгу першу «Загальні положення» (Глава 1 «Основні положення»; Глава 2 «Нормативно-правові та інші акти, що регулюють трудові відносини»; Глава 3 «Суб’єкти трудових відносин»).

Також 12 листопада 2015 року Комітет звернувся до Директора Групи технічної підтримки з питань гідної праці Регіонального Бюро Міжнародної організації праці для країн Центральної та Східної Європи Антоніо Граціозі з проханням провести експертизу проекту Трудового кодексу України щодо відповідності його положень міжнародним нормам і стандартам.

До відома

Наступне (дев’яте) засідання Робочої групи з доопрацювання проекту Трудового кодексу України до другого читання заплановано на 26 січня 2016 року.

Фото з офіційної сторінки Робочої групи з доопрацювання проекту Трудового кодексу УкраїниПідписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Накази на підприємстві

Електронна книга для кадровика та секретаря

Читати


© Кадровик-01, 2018. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
... це як сніг на голову!

Не скачується? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×

Кримінальна відповідальність за порушення у сфері праці

СКАЧАЙТЕ собі та покажіть директору