Телефонуйте 0 800 212 312, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

СКАЧАЙТЕ оновлений Звіт про квоту 2019 ⇓

Кадровик01

Результати восьмого засідання Робочої групи з доопрацювання проекту Трудового кодексу України

  • 25 січня 2016
  • 431

21 січня відбулося восьме засідання Робочої групи з доопрацювання проекту Трудового кодексу України у Комітеті з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення

21 січня відбулося восьме засідання Робочої групи з доопрацювання проекту Трудового кодексу України у Комітеті з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення.

Найголовніше, під час засідання завершили розгляд поправок народних депутатів до статей 56-58 Глави 1 «Трудові відносини і трудовий договір» Книги другої «Виникнення та припинення трудових відносин. Трудовий договір» проекту Трудового кодексу.

Робоча група врегульовала низку інших положень. А саме:

-          розглянули поправки до статті 59 Глави 2 «Трудові відносини на визначений строк» Книги другої;

-          встановлено, що відносини членів виробничих кооперативів та фермерських господарств регулюються трудовим законодавством у випадках, якщо це передбачено їх статутом або іншими внутрішніми документами;

-          статі, норми яких регулюють трудові відносин іноземців та осіб без громадянства, які працюють в Україні, а також трудові відносини громадян України, які працюють в Україні за трудовими договорами з іноземними роботодавцями.

Нагадаємо, що на попередньому засіданні обговорювалася пропозиція групи народних депутатів щодо виключення зі статті 51 «Документи та відомості про особу, що подаються під час прийняття на роботу» обов’язкового надання особою трудової книжки.

Натомість Робоча група зазначила, що у трудовій книжці міститься інформація про трудове життя працівника, трудову практику, його кваліфікаційне зростання, про роботу у важких, шкідливих та небезпечних умовах, що в результаті має значення для наступного призначення пенсії. Після обговорення пропозиція була відхилена, адже без запровадження державного електронного реєстру даних про кожного працівника вилучення трудових книжок може призвести до порушення прав працівників.

Загалом, минулого року Робочою групою вже пройдено Книгу першу «Загальні положення» (Глава 1 «Основні положення»; Глава 2 «Нормативно-правові та інші акти, що регулюють трудові відносини»; Глава 3 «Суб’єкти трудових відносин»).

Також 12 листопада 2015 року Комітет звернувся до Директора Групи технічної підтримки з питань гідної праці Регіонального Бюро Міжнародної організації праці для країн Центральної та Східної Європи Антоніо Граціозі з проханням провести експертизу проекту Трудового кодексу України щодо відповідності його положень міжнародним нормам і стандартам.

До відома

Наступне (дев’яте) засідання Робочої групи з доопрацювання проекту Трудового кодексу України до другого читання заплановано на 26 січня 2016 року.

Фото з офіційної сторінки Робочої групи з доопрацювання проекту Трудового кодексу України

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю