Як оформити пільгову пенсію, якщо роботодавець перебуває у стані банкрутства

17 жовтня 2016 333
Якщо підприємство знаходиться в стадії ліквідації, довідки, необхідні для призначення пенсії, зокрема на пільгових умовах, видає ліквідатор, який в період ліквідації виконує обов’язки керівника

ПФУ нагадав, що умови призначення пенсії за віком на пільгових умовах визначені статтею 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 05.11.1991 № 1788-XII (далі — Закон № 1788).

Так, право на пенсію за віком на пільгових умовах мають, зокрема, чоловіки, зайняті повний робочий день на роботах в шкідливих і важких умовах праці за Списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним КМУ, і за результатами атестації робочих місць, після досягнення 55 років і при наявності 30 років страхового стажу, з них не менше 12 років 6 місяців на зазначених роботах (п. «б» ст. 13 Закону № 1788).

Чоловікам, які мають не менше половини стажу на зазначених роботах (6 років 3 місяці), за наявності передбаченого загального стажу роботи, пенсії за віком на пільгових умовах призначаються із зменшенням установленого законодавством пенсійного віку (60 років) на 1 рік за кожні 2 роки 6 місяців такої роботи.

До заяви про призначення пенсії за віком на пільгових умовах додаються документи, передбачені Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», затвердженим постановою правління ПФУ від 25.11.2005 № 22-1, та уточнююча довідка, яка видається підприємством, де працювала особа, або її правонаступником.

У разі ліквідації підприємств, установ та організацій без визначення правонаступника для підтвердження пільгового стажу особа надає документи, перелік яких визначено пунктом 11 Порядку підтвердження періодів роботи, які зараховуються в трудовий стаж для призначення пенсій на пільгових умовах або за вислугу років, затвердженого постановою правління ПФУ від 10.11.2006 № 18-1.

Прийняття рішень щодо підтвердження стажу роботи або про відмову в його підтвердженні в установленому порядку є завданням Комісії з питань підтвердження стажу роботи на посадах, що дають право на призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, які створюються при головних управліннях ПФУ в областях та місті Києві та до складу яких обов’язково включаються представники органів соціального захисту населення, органів ПФУ, Державної інспекції України з питань праці (прим. ред. — Державна служба України з питань праці) та на засідання яких можуть запрошуватись консультанти, експерти та фахівців центральних і місцевих органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій.

Ольга Савченко,
експерт MCFR: Кадри

Від редакції

На допомогу роботодавцю та кадровику — ексклюзивні консультації журналу «Кадровик-01» щодо останніх змін в законодавстві стосовно пільгового пенсійного забезпечення,  а також з питань обчислення стажу для пільгової пенсії:

Нові Списки № 1 і № 2: визначаємо право на пільгову пенсію
(«Кадровик-01», № 10/2016)

Обчислення пільгового стажу при призначенні пенсії
(«Кадровик-01», № 08/2015)

Відмова у призначенні пільгової пенсії через неправильно оформлену уточнюючу довідку: судова практика
(«Кадровик-01», № 07/2015)Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


© Кадровик-01, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
Неее скачууу-єє-тьсяяя!

А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×
► пенсії підвищуються;

► скасовуються обмеження на виплату пенсій для працюючих пенсіонерів;

► збільшується страховий стаж для пенсійного забезпечення