Телефонуйте 0 800 212 312, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

СКАЧАЙТЕ оновлений Звіт про квоту 2019 ⇓

Кадровик01

Як оформити пільгову пенсію, якщо роботодавець перебуває у стані банкрутства

  • 17 жовтня 2016
  • 492

Якщо підприємство знаходиться в стадії ліквідації, довідки, необхідні для призначення пенсії, зокрема на пільгових умовах, видає ліквідатор, який в період ліквідації виконує обов’язки керівника

ПФУ нагадав, що умови призначення пенсії за віком на пільгових умовах визначені статтею 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 05.11.1991 № 1788-XII (далі — Закон № 1788).

Так, право на пенсію за віком на пільгових умовах мають, зокрема, чоловіки, зайняті повний робочий день на роботах в шкідливих і важких умовах праці за Списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним КМУ, і за результатами атестації робочих місць, після досягнення 55 років і при наявності 30 років страхового стажу, з них не менше 12 років 6 місяців на зазначених роботах (п. «б» ст. 13 Закону № 1788).

Чоловікам, які мають не менше половини стажу на зазначених роботах (6 років 3 місяці), за наявності передбаченого загального стажу роботи, пенсії за віком на пільгових умовах призначаються із зменшенням установленого законодавством пенсійного віку (60 років) на 1 рік за кожні 2 роки 6 місяців такої роботи.

До заяви про призначення пенсії за віком на пільгових умовах додаються документи, передбачені Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», затвердженим постановою правління ПФУ від 25.11.2005 № 22-1, та уточнююча довідка, яка видається підприємством, де працювала особа, або її правонаступником.

У разі ліквідації підприємств, установ та організацій без визначення правонаступника для підтвердження пільгового стажу особа надає документи, перелік яких визначено пунктом 11 Порядку підтвердження періодів роботи, які зараховуються в трудовий стаж для призначення пенсій на пільгових умовах або за вислугу років, затвердженого постановою правління ПФУ від 10.11.2006 № 18-1.

Прийняття рішень щодо підтвердження стажу роботи або про відмову в його підтвердженні в установленому порядку є завданням Комісії з питань підтвердження стажу роботи на посадах, що дають право на призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, які створюються при головних управліннях ПФУ в областях та місті Києві та до складу яких обов’язково включаються представники органів соціального захисту населення, органів ПФУ, Державної інспекції України з питань праці (прим. ред. — Державна служба України з питань праці) та на засідання яких можуть запрошуватись консультанти, експерти та фахівців центральних і місцевих органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій.

Ольга Савченко,
експерт MCFR: Кадри

Від редакції

На допомогу роботодавцю та кадровику — ексклюзивні консультації журналу «Кадровик-01» щодо останніх змін в законодавстві стосовно пільгового пенсійного забезпечення,  а також з питань обчислення стажу для пільгової пенсії:

Нові Списки № 1 і № 2: визначаємо право на пільгову пенсію
(«Кадровик-01», № 10/2016)

Обчислення пільгового стажу при призначенні пенсії
(«Кадровик-01», № 08/2015)

Відмова у призначенні пільгової пенсії через неправильно оформлену уточнюючу довідку: судова практика
(«Кадровик-01», № 07/2015)

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю