Кадровик01

Як оплатити «лікарняний», якщо працівник відмовляється надати довідку ОК-7

  • 21 жовтня 2016
  • 3741

У випадку відсутності 6-місячного страхового стажу у 12-місячному періоді перед настанням страхового випадку розмір допомоги по тимчасовій непрацездатності обмежується розміром мінімальної заробітної плати, установленої законом у місяці настання страхового випадку

Виконавча дирекція Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі — ФСС) в листі від 07.06.2016 № 5.2-32-924 нагадала, що страховий стаж для оплати листків непрацездатності обчислюється за даними персоніфікованого обліку відомостей про застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, а за періоди до його запровадження — у порядку та на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше.

Застрахованим особам, які мають страховий стаж понад 8 років, допомога по тимчасовій непрацездатності виплачується в розмірі 100% середньої заробітної плати (доходу) (п. 4 ч. 1 ст. 24 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV; далі — Закон № 1105).

Утім, у випадку відсутності 6-місячного страхового стажу у 12-місячному періоді перед настанням страхового випадку повинно застосовуватися обмеження, визначене частиною 1 статті 19 Закону № 1105. Такі особи мають право на допомогу по тимчасовій непрацездатності — виходячи з нарахованої заробітної плати, з якої сплачуються страхові внески, але в розрахунку на місяць не вище за розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом у місяці настання страхового випадку.

Навіть за наявності у працівника понад 8 років страхового стажу, набутого до 01.01.2011, за відмови особи надати роботодавцю інформацію про 6-місячний страховий стаж у 12-місячному періоді перед настанням страхового випадку за Реєстром застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування (Прим. ред. — довідка за формою № ОК-7), страхувальник-роботодавець повинен обмежити розмір допомоги по тимчасовій непрацездатності відповідно до частини 1 статті 19 Закону № 1105. Після надання застрахованою особою довідки за формою № ОК-7 страхувальнику-роботодавцю у нього з’явиться підстава для донарахування допомоги по тимчасовій непрацездатності в розмірі 100% середньої заробітної плати працівника.

Ольга Савченко,
експерт MCFR: Кадри

Від редакції

На допомогу роботодавцю та кадровику журнал «Кадровик-01» щомісяця друкує ексклюзивні матеріали з питань нарахування допомоги по тимчасовій непрацездатності, зокрема:

Страховой стаж за формою ОК-7
(«Кадровик-01», № 10/2016)

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю