Кадровик01

Чи повинен роботодавець вручати повістки, якщо в населеному пункті є військовий комісаріат

  • 27 жовтня 2016
  • 3335

Через неоднозначність певних норм Закону «Про військовий обов’язок і військову службу» підприємства часто-густо ухиляються від сповіщення працівників про виклик до військкомату. Нова редакція статті 38 Закону усуває усі спірні тлумачення, а нову редакцію Закону Парламент ухвалив у першому читанні.

18 жовтня 2016 року Верховна Рада прийняла у першому читанні Закон, за яким вносяться зміни до статті 38 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» (законопроект № 2985).

Нині поточна редакція статті 38 Закону про військовий обов’язок передбачає спеціальні обов’язки для органів місцевого самоврядування, керівників підприємств, установ та організацій, незалежно від підпорядкування і форм власності, розташованих у адміністративно-територіальних одиницях, де немає військових комісаріатів.

Відповідні органи та керівники зобов’язані на вимогу військових комісаріатів сповіщати призовників і військовозобов’язаних про їх виклик до військових комісаріатів, забезпечувати своєчасне прибуття за цим викликом, у семиденний строк повідомляти районні (міські) військові комісаріати про прийняття на роботу (навчання) та звільнення з роботи (навчання) призовників і військовозобов’язаних.

Хоча ця норма статті 38 є спеціальною, а загальний порядок і обов’язок із оповіщення працівників про виклик до військового комісаріату чітко визначено для всіх без винятків роботодавців Інструкцією з організації ведення військового обліку, затвердженою наказом Міноборони України від 15.12.2010 № 660 (далі — Інструкція № 660), саме до статті 38 апелюють керівники підприємств, відмовляючись вручати повістки.


Більше про це — у роз’ясненні «Хто повинен і чи повинен вручати повістки»


За новою редакцією Закону керівників підприємств незалежно від підпорядкування і форм власності зобов’яжуть на вимогу військових комісаріатів сповіщати призовників і військовозобов’язаних про їх виклик до військових комісаріатів, забезпечувати своєчасне прибуття за цим викликом, у семиденний строк повідомляти військові комісаріати про прийняття на роботу та звільнення з роботи призовників і військовозобов’язаних.

Команда експертів журналу «Кадровик-0

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон