І знову про внутрішнє сумісництво, суміщення та повідомлення ДФС: коли листами контролюючого органу керуватися не варто

31 жовтня 2016 3468
Про прийняття «зовнішніх» і «внутрішніх» сумісників повідомляємо ДФС, у разі доручення роботи за суміщенням — ні

ДФС України у листі від 18.10.2016 № 22502/6/99-99-13-02-03-15 спробувала роз’яснити, чи повідомляти її про працівників, які, крім основної роботи, виконують на тому ж підприємстві додаткову роботу за іншою професією, посадою… І, як не прикро, заблукало у двох соснах — між поняттями «сумісництво» і «суміщення».

Пам’ятаймо, що листи міністерств і відомств не є нормативно-правовими актами і мають видаватися у межах наданих законодавством повноважень. Тож, давайте відокремимо, як то кажуть, «мух від котлет», і з’ясуймо, коли укладаємо окремий трудовий договір і повідомляємо ДФС, а коли — ні.

Сумісництво

Сумісництво — це виконання працівником, окрім своєї основної, іншої регулярної оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час у тій же або іншій організації або у громадянина (підприємця, приватної особи) за наймом (п. 1 Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій , затвердженого наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінфіну від 28.06.1993 № 43). Оскільки у разі прийняття сумісника («зовнішнього» чи «внутрішнього») укладається окремий трудовий договір, відповідно до наказу про прийняття на роботу повідомляємо ДФС.

У графі 4 «Категорія особи» повідомлення про прийняття на роботу в рядку навпроти прізвища сумісника зазначаємо цифру 2, тобто «наймані працівники без трудової книжки».

Суміщення

Працівникам, які виконують на тому ж підприємстві поряд зі своєю основною роботою, обумовленою трудовим договором, додаткову роботу за іншою професією (посадою) або обов’язки тимчасово відсутнього працівника без звільнення від своєї основної роботи, провадиться доплата за суміщення професій (посад) або виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника (ст. 105 КЗпП).

У разі доручення працівнику додаткової роботи в порядку суміщення окремий трудовий договір не укладається, повідомляти ДФС про суміщення не потрібно.

Про це експерти журналу «Кадровик-01» особливо наголошували на Всеукраїнському Кадровому Конгресі, який успішно відбувся 28 жовтня 2016 року в Києві. В якому, до речі, взяли участь понад 1000 кадровиків з усієї України.

Ірина Житкова,
головний редактор MCFR: Кадри

Від редакції

Повідомляємо ДФС про прийнятих працівників за новим порядком
(«Кадровик-01» №7, № 8/2015)

Попередні медогляди: 
особливості укладання трудових договорів та повідомлення ДФС
(«Кадровик-01» № 3/2016)Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

ТЕРМІНОВЕ З НАСТУПНОГО НОМЕРА

Довідник секретаря та офіс-менеджера

«Жіночий колектив: труднощі, табу і правила поведінки»

Свіжий номер журналу

Серпневий Кадровик-01 вже на сайті

«5 способів оформити відгул на 1 вересня»


© Кадровик-01, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
Якщо я скачаю файл без реєстрації, чи стану я Піратом?

Ми б на Вашому місці так не ризикували!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І продовжуйте скачування!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль