Кадровик01

І знову про внутрішнє сумісництво, суміщення та повідомлення ДФС: коли листами контролюючого органу керуватися не варто

  • 31 жовтня 2016
  • 5451

Про прийняття «зовнішніх» і «внутрішніх» сумісників повідомляємо ДФС, у разі доручення роботи за суміщенням — ні

ДФС України у листі від 18.10.2016 № 22502/6/99-99-13-02-03-15 спробувала роз’яснити, чи повідомляти її про працівників, які, крім основної роботи, виконують на тому ж підприємстві додаткову роботу за іншою професією, посадою… І, як не прикро, заблукало у двох соснах — між поняттями «сумісництво» і «суміщення».

Пам’ятаймо, що листи міністерств і відомств не є нормативно-правовими актами і мають видаватися у межах наданих законодавством повноважень. Тож, давайте відокремимо, як то кажуть, «мух від котлет», і з’ясуймо, коли укладаємо окремий трудовий договір і повідомляємо ДФС, а коли — ні.

Сумісництво

Сумісництво — це виконання працівником, окрім своєї основної, іншої регулярної оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час у тій же або іншій організації або у громадянина (підприємця, приватної особи) за наймом (п. 1 Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій , затвердженого наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінфіну від 28.06.1993 № 43). Оскільки у разі прийняття сумісника («зовнішнього» чи «внутрішнього») укладається окремий трудовий договір, відповідно до наказу про прийняття на роботу повідомляємо ДФС.

У графі 4 «Категорія особи» повідомлення про прийняття на роботу в рядку навпроти прізвища сумісника зазначаємо цифру 2, тобто «наймані працівники без трудової книжки».

Суміщення

Працівникам, які виконують на тому ж підприємстві поряд зі своєю основною роботою, обумовленою трудовим договором, додаткову роботу за іншою професією (посадою) або обов’язки тимчасово відсутнього працівника без звільнення від своєї основної роботи, провадиться доплата за суміщення професій (посад) або виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника (ст. 105 КЗпП).

У разі доручення працівнику додаткової роботи в порядку суміщення окремий трудовий договір не укладається, повідомляти ДФС про суміщення не потрібно.

Про це експерти журналу «Кадровик-01» особливо наголошували на Всеукраїнському Кадровому Конгресі, який успішно відбувся 28 жовтня 2016 року в Києві. В якому, до речі, взяли участь понад 1000 кадровиків з усієї України.

Ірина Житкова,
головний редактор MCFR: Кадри

Від редакції

Повідомляємо ДФС про прийнятих працівників за новим порядком
(«Кадровик-01» №7, № 8/2015)

Попередні медогляди: 
особливості укладання трудових договорів та повідомлення ДФС
(«Кадровик-01» № 3/2016)

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю