Кадровик01

Оплата праці посадової особи місцевого самоврядування — старости

  • 1 листопада 2016
  • 17375

Посадові оклади старост об’єднаних територіальних громад визначають на рівні посадових окладів керівних працівників і спеціалістів апарату міських (крім мм. Києва та Севастополя) рад та їх виконавчих комітетів

Мінсоцполітики у листі від 07.10.2016 № 1381/13/84-16 нагадало, що у селах, селищах, визначених за рішенням місцевої ради об’єднаної територіальної громади, утвореної відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», за винятком адміністративного центру, обирається староста на строк повноважень місцевої ради (ст. 14-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»).

Умови оплати праці посадових осіб місцевого самоврядування визначає орган місцевого самоврядування з огляду на умови оплати праці, встановлені для державних службовців відповідних категорій і схем посадових окладів згідно з додатками 48-54 до постанови КМУ «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів» від 09.03.2006 № 268 (далі — Постанова № 268).

Посадові оклади старост залежно від чисельності міста, села, селища (на рівні заступника міського, сільського, селищного голови з питань діяльності виконавчих органів) визначені додатками 50 та 54 Постанови № 268.

Утім, постановою КМУ «Про внесення зміни до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 р. № 268» від 24.06.2016 № 386 унесено зміну до пункту 1 Постанови № 268, яка набрала чинності 12.07.2016. Нею встановлено, що умови оплати праці посадових осіб об’єднаних територіальних громад визначаються відповідним органом місцевого самоврядування з огляду на умови оплати праці посадових осіб місцевого самоврядування та схеми посадових окладів згідно з Додатками 50 і 51 Постанови № 268.

Отже, після 12.07.2016 посадові оклади старост об’єднаних територіальних громад (сіл, селищ, міст) визначають відповідно до додатка 50 до Постанови № 268.

Умовами оплати праці для зазначених працівників передбачено виплату надбавки за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи у розмірі до 50% посадового окладу з урахуванням надбавки за ранг та вислугу років.

Ураховуючи наведене, умови оплати праці посадових осіб об’єднаних територіальних громад, в т. ч. і надбавка за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи, мають визначатись за умовами оплати праці та схем посадових окладів керівних працівників і спеціалістів апарату міських (крім мм. Києва та Севастополя) рад та їх виконавчих комітетів, департаментів, самостійних управлінь, відділів, виконавчих органів міських (крім мм. Києва та Севастополя) рад.

Що стосується додатка 54 до Постанови № 268, то, на думку Мінсоцполітики, норми цього додатка можуть бути застосовані лише у випадку наявності посади старости у сільській, селищній раді, не об’єднаної в територіальну громаду.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю