Кадровик01

Відпустки сумісникам та допомога на оздоровлення на роботі за сумісництвом

  • 8 листопада 2016
  • 15946

Мінсоцполітики роз’яснило, як надавати щорічні відпустки сумісникам, у яких за основною посадою інша тривалість відпустки, чи мають право сумісники на матеріальну допомогу на оздоровлення, та чи оплачується навчальна відпустка сумісникам

Мінсоцполітики листом від 12.09.2016 № 1294/13/84-16 нагадало, що працівникам державних підприємств, установ, організацій відпустка на роботі за сумісництвом надається одночасно з відпусткою за основним місцем роботи (п. 3 постанови Кабінету Міністрів України «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій» від 03.04.1993 № 245 та п. 6 Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ, організацій, затвердженого наказом Мінпраці, Мін’юсту і Мінфіну від 28.06.93 № 43).

Якщо тривалість щорічної і додаткової відпустки на роботі за сумісництвом більше, ніж за основним робочим місцем на чотири дні, працівник може:

  • приступити до роботи за основним місцем роботи, а за сумісництвом — продовжувати перебувати у відпустці;
  • приступити до роботи за основним місцем роботи та за сумісництвом і скористатись правом на грошову компенсацію за 4 дні невикористаної відпустки (ст. 24 Закону України «Про відпустки» (далі — Закон про відпустки);
  • оформити на роботі за сумісництвом (не за сумісництвом, а за основним місцем роботи — прим. ред.) відпустку без збереження заробітної плати на 4 дні за згодою сторін (ст. 26 Закону про відпустки).

Середню заробітну плату для оплати щорічної та інших видів відпусток, яка надається працівникові як за основною посадою, так і за сумісництвом (або компенсації за невикористану відпустку) обчислюють окремо відповідно до Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою КМУ від 08.02.1995 № 100 (далі — Порядок № 100).

Середню зарплату для оплати часу відпусток або для виплати компенсації за невикористані відпустки обчислюють виходячи з виплат за останні 12 календарних місяців роботи, що передують місяцю надання відпустки або виплаті компенсації за невикористані відпустки (п. 2 Порядку № 100).

Працівникові, який пропрацював на підприємстві менше року, середня зарплата обчислюється виходячи з виплат за фактичний час роботи, тобто з першого числа місяця після оформлення на роботу до першого числа місяця, в якому надається відпустка або виплачується за неї компенсація.

Розрахунковий період для обчислення середньої заробітної плати за час відпустки залежить не від місяця видання наказу і кількості цих наказів, а від того, в якому саме календарному місяці згідно з наказом працівникові надається відпустка.

Про надання матеріальної допомоги на оздоровлення сумісників — у консультації «Матеріальна допомога на оздоровлення сумісникам»

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон