Відпустки сумісникам та допомога на оздоровлення на роботі за сумісництвом

8 листопада 2016 8615
Мінсоцполітики роз’яснило, як надавати щорічні відпустки сумісникам, у яких за основною посадою інша тривалість відпустки, чи мають право сумісники на матеріальну допомогу на оздоровлення, та чи оплачується навчальна відпустка сумісникам

Мінсоцполітики листом від 12.09.2016 № 1294/13/84-16 нагадало, що працівникам державних підприємств, установ, організацій відпустка на роботі за сумісництвом надається одночасно з відпусткою за основним місцем роботи (п. 3 постанови Кабінету Міністрів України «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій» від 03.04.1993 № 245 та п. 6 Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ, організацій, затвердженого наказом Мінпраці, Мін’юсту і Мінфіну від 28.06.93 № 43).

Якщо тривалість щорічної і додаткової відпустки на роботі за сумісництвом більше, ніж за основним робочим місцем на чотири дні, працівник може:

  • приступити до роботи за основним місцем роботи, а за сумісництвом — продовжувати перебувати у відпустці;
  • приступити до роботи за основним місцем роботи та за сумісництвом і скористатись правом на грошову компенсацію за 4 дні невикористаної відпустки (ст. 24 Закону України «Про відпустки» (далі — Закон про відпустки);
  • оформити на роботі за сумісництвом (не за сумісництвом, а за основним місцем роботи — прим. ред.) відпустку без збереження заробітної плати на 4 дні за згодою сторін (ст. 26 Закону про відпустки).

Середню заробітну плату для оплати щорічної та інших видів відпусток, яка надається працівникові як за основною посадою, так і за сумісництвом (або компенсації за невикористану відпустку) обчислюють окремо відповідно до Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою КМУ від 08.02.1995 № 100 (далі — Порядок № 100).

Середню зарплату для оплати часу відпусток або для виплати компенсації за невикористані відпустки обчислюють виходячи з виплат за останні 12 календарних місяців роботи, що передують місяцю надання відпустки або виплаті компенсації за невикористані відпустки (п. 2 Порядку № 100).

Працівникові, який пропрацював на підприємстві менше року, середня зарплата обчислюється виходячи з виплат за фактичний час роботи, тобто з першого числа місяця після оформлення на роботу до першого числа місяця, в якому надається відпустка або виплачується за неї компенсація.

Розрахунковий період для обчислення середньої заробітної плати за час відпустки залежить не від місяця видання наказу і кількості цих наказів, а від того, в якому саме календарному місяці згідно з наказом працівникові надається відпустка.

Про надання матеріальної допомоги на оздоровлення сумісників — у консультації «Матеріальна допомога на оздоровлення сумісникам»Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Накази на підприємстві

Електронна книга для кадровика та секретаря

Читати


© Кадровик-01, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
Неее скачууу-єє-тьсяяя!

А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×
► пенсії підвищуються;

► скасовуються обмеження на виплату пенсій для працюючих пенсіонерів;

► збільшується страховий стаж для пенсійного забезпечення