Кадровик01

Мінсоцполітики вкотре наголошує: роботодавець зобов’язаний надати відпустку за роботу на комп’ютері

  • 14 листопада 2016
  • 4751

А от надання працівникам додаткової відпустки за ненормований робочий день має вирішуватися колективним договором

Мінсоцполітики в листі від 21.09.2016 № 1344/13/84-16 нагадало, що окремим категоріям працівників, робота яких пов’язана з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням або виконується в особливих природних географічних і геологічних умовах та умовах підвищеного ризику для здоров’я, надаються щорічні додаткові відпустки за особливий характер праці за Списком виробництв, робіт, професій і посад працівників, робота яких пов’язана з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням або виконується в особливих природних географічних і геологічних умовах та умовах підвищеного ризику для здоров’я, затвердженим постановою КМУ від 17.11.1997 № 1290 (далі — Списки № 1290).

Для працівників, які працюють на електронно-обчислювальних та обчислювальних машинах (у т. ч. персональних комп’ютерах), передбачено надання щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці тривалістю до 4 календарних днів (поз. 58 розд. XXII Списків № 1290).

Ця позиція Списку № 1290 поширюється на всіх працівників, на яких розповсюджується дія Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР, незалежно від обійманої посади (професії), які у своїй роботі застосовують персональний комп’ютер.

Щодо надання працівникам додаткової відпустки за ненормований робочий день, то Мінсоцполітики зауважує, що це питання вирішується колективним договором. Законодавством не передбачено одночасне надання додаткових відпусток за особливий характер праці та за ненормований робочий день.

Ольга Савченко,
експерт MCFR: Кадри

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон