Кадровик01

Особливий період та кризова ситуація у контексті статті 119 КЗпП: коментує Генштаб ЗСУ

  • 15 листопада 2016
  • 2353

Законодавство зобов’язує роботодавця забезпечувати гарантії працівникам, які проходять військову службу під час особливого періоду. Тож, час від часу роботодавці задаються питанням: а чи наявний в країні особливий період і доколи потрібно зберігати пільги працівникам, які виконують військовий обов’язок

Із появою судової практики, яка констатувала, що особливий період в країні закінчився одночасно зі збігом строку проведення часткової мобілізації у 2015 році, роботодавці почали задаватися питанням щодо обов’язковості збереження посад та середнього заробітку за працівниками, які проходять військову службу. Особливо гостро питання постало після того, як з 01.01.2016 роботодавці були позбавлені можливості компенсувати виплачений працівникам-військовослужбовцям середній заробіток за рахунок державного бюджету.

Керуючись бажанням убезпечити підприємства та їх посадових осіб від штрафних санкцій за недотримання гарантій працівникам, які проходять військову службу в особливий період, експерти журналу «Кадровик-01» та системи «Expertus: Кадри» ще влітку 2016 року грунтовно опрацювали це питання і прийшли до висновку, що особливий період в країні триває і визначити дати його закінчення наразі неможливо.

Нещодавно нашу позицію підтримали і фахівці Державної служби України з питань праці. І, нарешті, аналогічну позицію висловили відділ правового забезпечення Генерального штабу Збройних сил України (лист від 20.10.2016 № 316/1/906) та Головне управління оборонного та мобілізаційного планування Генерального штабу Збройних сил України (лист від 18.10.2016 № 322/2/6917).

Отже, наявність в країни кризової ситуації та особливого періоду беззаперечні.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю