Кадровик01

Чергові покращення Уряду — занижений прожитковий мінімум, зменшення зарплат держслужбовцям, продовження на рік невиплат пенсій працюючим пенсіонерам

  • 23 листопада 2016
  • 2957

Уряд пропонує внести зміни до законодавчих актів щодо: оплати праці та соціального страхування; легалізації відносин у сфері зайнятості, пенсійного забезпечення на 2017 рік; виплати стипендій студентам (курсантам) ВНЗ; сплати ЄСВ платниками єдиного податку; плати за надання адміністративних послуг, сплати судового збору та державного мита

Як зазначено в пояснювальній записці до проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» (№ 5130) його прийняття, зокрема:

  • забезпечить створення правових умов для ефективного соціального діалогу, спрямованого на встановлення розмірів мінімальної заробітної плати на рівні, вищому від прожиткового мінімуму для працездатних осіб;
  • дозволить завершити реорганізацію фондів соціального страхування та забезпечить перерахунок страхових виплат потерпілим на виробництві;
  • запровадить ефективний контроль за належним оформленням трудових відносин;
  • забезпечить своєчасну виплату пенсій;
  • врегулює порядок виплати академічних та соціальних стипендій студентам (курсантам) вищих навчальних закладів.

Утім, на думку Головного науково-експертного управління Законопроект № 5130 (висновок від 16.11.2016) не відповідає нормам Конституції України та є соціально-несправедливим.

Так, мінімальний розмір посадового окладу державних службовців групи 9 із 01.01.2017 буде менше мінімальної заробітної плати — становитиме відповідно до Законопроекту № 5130 1,25 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого для працездатних осіб на 1 січня календарного року (зміни до п. 14 розділу ХІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII; далі — Закон № 889), тобто 2000 грн.

Також необгрунтованими виглядають пропозиції щодо:

  • виключення із статті 95 Кодексу законів про працю України та статті 3 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 № 108/95-ВР положення, відповідно до якого «до мінімальної заробітної плати не включаються доплати, надбавки, заохочувальні та компенсаційні виплати»;
  • виключення із статті 96 Кодексу положення, що «формування тарифної сітки (схеми посадових окладів) провадиться на основі тарифної ставки робітника першого розряду, яка встановлюється у розмірі, що перевищує законодавчо встановлений розмір мінімальної заробітної плати, та міжкваліфікаційних (міжпосадових) співвідношень розмірів тарифних ставок (посадових окладів)».

Реалізація зазначених норм може негативно позначитися на самій ідеї осучаснення розміру мінімальної заробітної плати.

Вкотре (третій рік підряд) тимчасово, по 31.12.2017, припиняється виплата пенсій /щомісячного довічного грошового утримання, призначених державним службовцям, прокурорам, суддям та обмежується максимальний розмір пенсії у 10 740 грн.

Окрім того, звужуються права осіб, які навчаються у вищих навчальних закладах за денною формою навчання на отримання стипендій за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів. Законопроектом № 5130 скасовується право на підвищену стипендію для дітей та осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та на відповідні виплати та підвищену стипендію дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, а також особам з їх числа.

І наостанок, Законопроектом № 5130 пропонується внести зміни до статті 265 КЗпП, згідно з якими за недопущення інспектора з праці до проведення перевірки з питань додержання законодавства про працю, створення перешкод у її проведенні пропонується встановити штраф у трикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення. А якщо інспектора не допущено до проведення перевірки, яка стосується виявлення порушень в оплаті праці (порушення встановлених строків виплати заробітної плати, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць, виплата їх не в повному обсязі), — штраф сягатиме 100-кратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення.

Ольга Савченко,
експерт MCFR: Кадри

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю