Кадровик01

Визначено типові завдання та обов’язки за новими лікарськими професіями

  • 25 листопада 2016
  • 1508

Затверджено кваліфікаційні характеристики для нових професій у сфері охорони здоров’я: лікар фізичної та реабілітаційної медицини, ерготерапевт, фізичний терапевт

Зміною № 5 до Класифікатора професій ДК 003:2010 (наказ Мінекономрозвитку від 10.08.2016 № 1328) уведено нові професійні назви робіт у сфері охорони здоров’я, зокрема:

  • Ерготеравт
  • Фізичний терапевт
  • Лікар фізичної та реабілітаційної медицини.

МОЗ зреагував оперативно, і вже на початку листопада затвердив кваліфікаційні характеристики за новими лікарськими професіями.

Відповідні доповнення внесено Наказом МОЗ від 07.11.2016 № 1171 (далі — Наказ № 1171) до Випуску 78 «Охорона здоров’я» Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників (затверджений наказом МОЗ від 29.03.2002 № 117).

Так, лікар фізичної та реабілітаційної медицини повинен мати повну вищу освіту (магістр) в галузі освіти «Охорона здоров’я», спеціальності «Медицина», а також спеціалізацію за фахом «Фізична та реабілітаційна медицина» (магістерський рівень освіти) або диплом магістра за спеціалізацією «Фізична та реабілітаційна медицина». Вимог до стажу роботи — немає.

А от лікар фізичної та реабілітаційної медицини другої категорії, окрім посвідчення про присвоєння (підтвердження) другої кваліфікаційної категорії з цієї спеціальності, повинен мати 5 років стажу за фахом.

Відповідно, ерготерапевту необхідно мати диплом про вищу освіту за спеціалізацією «Ерготерапія», а фізичному терапевту — «Фізична терапія» (або сертифікати за еквівалентністю). Щодо вимог до стажу роботи, то ерготерапевту (фізичному терапевту) для присвоєння ІІ кваліфікаційної категорії достатньо мати 3 роки стажу роботи за фахом.

Ольга Савченко,
експерт MCFR: Кадри

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю