Активуйте подарунковий доступ >

Кадровик01

Звільняти відповідального за впровадження антикорупційної програми без згоди НАЗК — не можна

  • 9 грудня 2016
  • 862

Розірвання трудового договору з особою, відповідальною за реалізацію антикорупційної програми, з ініціативи керівника юридичної особи або її засновників (учасників) у випадках, визначених статтями 40, 41 Кодексу законів про працю України, можливе лише за згодою НАЗК

Наказом Національного агентства з питань запобігання корупції (далі — НАЗК) від 07.10.2016 № 74 затверджено Порядок надання згоди Національним агентством з питань запобігання корупції на звільнення особи, відповідальної за реалізацію антикорупційної програми (далі — Порядок № 74).

Посадова інструкція уповноваженого з антикорупційної діяльності — у системі «Expertus: Кадри», яка доступна передплатникам. Якщо ви не передплачуєте систему, — оформіть демодоступ та 3 дні безплатно користуйтеся матеріалами ситеми.

Нагадаємо, що особа, відповідальна за реалізацію антикорупційної програми (далі — Уповноважений), в обов’язковому порядку призначається в:

  • державних, комунальних підприємствах, господарських товариствах (у яких державна або комунальна частка перевищує 50%), де середньооблікова чисельність працюючих за звітний (фінансовий) рік перевищує 50 осіб, а обсяг валового доходу від реалізації продукції (робіт, послуг) за цей період перевищує 70 млн грн.;
  • юридичних особах, які є учасниками попередньої кваліфікації, учасниками процедури закупівлі відповідно до Закону України «Про здійснення державних закупівель» від 10.04.2014 № 1197-VII, якщо вартість закупівлі товару (товарів), послуги (послуг), робіт дорівнює або перевищує 20 млн грн. (ст. 62 Закону України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 № 1700-VII; далі — Закон № 1700).

Для отримання згоди на звільнення особи з посади Уповноваженого керівник юридичної особи або її засновники (учасники) мають звернутись до НАЗК з складеним у довільній формі письмовим поданням про розірвання трудового договору (далі — подання), в якому зазначити інформацію про прізвище, ім’я та по батькові Уповноваженого, дату призначення його на посаду, рівень фахової та професійної підготовки, стаж роботи за фахом, аналіз результатів роботи, підставу розірвання трудового договору з обгрунтуванням обставин, що зумовили необхідність звільнення. До подання додаються:

  • завізований керівником юридичної особи або її засновниками (учасниками) проект наказу (розпорядження) про звільнення особи з посади Уповноваженого із зазначенням підстав розірвання трудового договору;
  • належно вірені копії документів, що підтверджують наявність підстав для звільнення;
  • належно завірена копія пояснень Уповноваженого (якщо він звільняється за порушення трудової дисципліни);
  • належно завірені копії матеріалів службового розслідування (у разі його проведення);
  • належно завірені копії інших документів, які, на думку керівника юридичної особи або її засновників (учасників), стосуються прийняття рішення про звільнення.

Подання з доданими до нього матеріалами розглядається на засіданні НАЗК, на якому можуть бути присутніми представник юридичної особи або її засновники (учасники).

У разі встановлення наявності підстав звільнення (ст. 40, 41 Кодексу законів про працю України) НАЗК приймає рішення про надання згоди на розірвання трудового договору з Уповноваженим.

Якщо за результатами розгляду подання законність підстав звільнення особи з посади Уповноваженого не підтверджено, а також у разі встановлення, що відповідне розірвання здійснюється із порушенням вимог абзацу 1 частини 3 статті 53 Закону № 1700 НАЗК приймає рішення про відмову в наданні згоди на розірвання трудового договору з Уповноваженим.

Належно завірена копія рішення НАЗК про надання (відмову у наданні) згоди на розірвання трудового договору направляється за місцезнаходженням відповідної юридичної особи або її засновників (учасників) не пізніше 3-х робочих днів з дня його прийняття.

Загальний строк розгляду подання про розірвання трудового договору не може перевищувати 10-ти робочих днів з дня його отримання НАЗК.

Про звільнення особи з посади Уповноваженого керівник юридичної особи письмово повідомляє НАЗК протягом 2-х робочих днів з дня прийняття відповідного наказу (розпорядження).

Ольга Савченко,
експерт MCFR: Кадри

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2018

Укладання та зразок трудового договору 2018

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю