text

Активуйте подарунковий доступ >

Кадровик01

Додаткову відпустку «на дітей» пропонують надавати одному з батьків

  • 18 січня 2016
  • 130

У Верховній Раді України 15.01.2016 зареєстровано законопроект № 3775 про внесення змін до ЗУ «Про відпустки» та КЗпП щодо додаткової відпустки працівникам, які мають дітей

У Верховній Раді України 15.01.2016 зареєстровано законопроект №  3775 про внесення змін до ЗУ «Про відпустки» та КЗпП  щодо додаткової відпустки працівникам, які мають дітей.

З метою забезпечення рівності прав жінки і чоловіка законопроектом пропонується додаткову оплачувану відпустку (ст. 19 ЗУ «Про відпустки») надавати щорічно працівнику, який має двоє або більше дітей віком до 15 років, або дитину-інваліда, або який усиновив дитину або взяв під опіку, або який виховує й утримує дитину сам (у т. ч. у разі тривалого перебування одного з батьків у лікувальному закладі), тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів (ст. 73 КЗпП).

За наявності декількох підстав для надання цієї відпустки її загальна тривалість не може перевищувати 17 календарних днів.

Зазначена відпустка може бути поділена за домовленістю між батьками (опікунами, усиновлювачами) на їх розсуд та використана одночасно чи в різні строки.

Зауважимо, що аналогічні норми містять і статті 197, 294 проекту Трудового кодексу України, прийнятого за основу 05.11.2015.

Звертаємо увагу, що у законопроекті поняття «одинока мати» замінено на «працівник, який виховує й утримує дитину сам».

Оскільки вказані норми стосуватимуться не лише жінок, статтю 182-1 пропонується перенести з глави ХІІ «Праця жінок» до глави V «Час відпочинку» КЗпП.

Підготувала Ірина Житкова,

головред МЦФЕР: Кадри, головред порталу kadrovik01.com.ua

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2018

Укладання та зразок трудового договору 2018

 Скачати шаблон