Активуйте подарунковий доступ >

Кадровик01

1 тарифний розряд — на рівні прожиткового мінімуму

  • 3 січня 2017
  • 10461

Із 1 січня 2017 року розмір посадового окладу (тарифної ставки) працівника 1 тарифного розряду Єдиної тарифної сітки дорівнює прожитковому мінімуму для працездатних осіб станом на 1 січня календарного року, тобто 1600 гривень.

Таке рішення Уряд прийняв 28 грудня 2016 року в Постанові № 1037, доповнивши примітку Додатка 1 до постанови КМУ «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» від 30.08.2002 № 1298.

Посадові оклади (тарифні ставки, ставки заробітної плати) з 1 січня 2017 р. розраховуються з огляду на розмір посадового окладу (тарифної ставки) працівника 1 тарифного розряду, встановленого у розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 1 січня календарного року.

При цьому згідно з новою редакцією статті 95 КЗпП за виконану місячну (годинну) норму праці працівник має отримати заробітну плату у розмірі не нижче мінімальної. Мінімальна заробітна плата є державною соціальною гарантією, обов’язковою для підприємств, установ, організацій усіх форм власності і господарювання та фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників, за будь-якою системою оплати праці.

Отже, керівники бюджетних установ мають ввести в дію з 1 січня 2017 року нові штатні розписи з посадовими окладами (тарифними ставками), розрахованими на основі прожиткового мінімуму, а ще забезпечити диференціацію заробітної плати працівників, які отримують її на рівні мінімальної.

Щоб запобігти «зрівнялівці» в оплаті праці некваліфікованих та кваліфікованих працівників, очільники бюджетних закладів мають забезпечити диференціацію заробітної плати шляхом встановлення доплат, надбавок, премій з урахуванням складності, відповідальності та умов виконуваної роботи, кваліфікації працівника, результатів його праці.

Ірина Іванченко,
шеф-редактор журналу «Кадровик-01»

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2018

Укладання та зразок трудового договору 2018

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю