1 тарифний розряд — на рівні прожиткового мінімуму

3 січня 2017
10833
Середній бал: 5 із 5

Із 1 січня 2017 року розмір посадового окладу (тарифної ставки) працівника 1 тарифного розряду Єдиної тарифної сітки дорівнює прожитковому мінімуму для працездатних осіб станом на 1 січня календарного року, тобто 1600 гривень.

Таке рішення Уряд прийняв 28 грудня 2016 року в Постанові № 1037, доповнивши примітку Додатка 1 до постанови КМУ «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» від 30.08.2002 № 1298.

Посадові оклади (тарифні ставки, ставки заробітної плати) з 1 січня 2017 р. розраховуються з огляду на розмір посадового окладу (тарифної ставки) працівника 1 тарифного розряду, встановленого у розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 1 січня календарного року.

При цьому згідно з новою редакцією статті 95 КЗпП за виконану місячну (годинну) норму праці працівник має отримати заробітну плату у розмірі не нижче мінімальної. Мінімальна заробітна плата є державною соціальною гарантією, обов’язковою для підприємств, установ, організацій усіх форм власності і господарювання та фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників, за будь-якою системою оплати праці.

Отже, керівники бюджетних установ мають ввести в дію з 1 січня 2017 року нові штатні розписи з посадовими окладами (тарифними ставками), розрахованими на основі прожиткового мінімуму, а ще забезпечити диференціацію заробітної плати працівників, які отримують її на рівні мінімальної.

Щоб запобігти «зрівнялівці» в оплаті праці некваліфікованих та кваліфікованих працівників, очільники бюджетних закладів мають забезпечити диференціацію заробітної плати шляхом встановлення доплат, надбавок, премій з урахуванням складності, відповідальності та умов виконуваної роботи, кваліфікації працівника, результатів його праці.

Ірина Іванченко,
шеф-редактор журналу «Кадровик-01»

logo