Чергові вимоги МВФ щодо пенсійної реформи: чого чекати громадянам України

17 січня 2017
2269
Середній бал: 5 із 5

Для продовження співпраці з Міжнародним валютним фондом Україні потрібно підвищити пенсійний вік, скоротити кількість держслужбовців і бюджетників, скасувати «спрощенку» і відкрити земельний ринок.

Як повідомляє «Економічна правда», остання версія меморандуму про співпрацю України з МВФ передбачає поступове підвищення пенсійного віку: для чоловіків — на 4 місяці щороку, починаючи з липня 2017 року, для жінок — на 6 місяців після 2021 року, до тих пір, поки для обох пенсійний вік не досягне 63 років — в 2027 році.

Також передбачається підвищення робочого стажу до 25 років з січня 2017 року з введенням мінімального страхового стажу на рівні 16 років. Зараз необхідний робочий стаж становить 15 років з поступовим його підвищенням на рік до тих пір, поки він не досягне 35 років в 2036 році.

Утім, в інтерв’ю «5 каналу» Віце-прем’єр-міністр Павло Розенко зауважив: «У нас немає ніяких відкритих і чітко зафіксованих зобов’язань підвищувати пенсійний вік. Цього немає ні в Меморандумі з МВФ, ні в наших зобов’язаннях перед іншими інституціями. І хочу вам сказати, я переконаний, що нинішній Уряд і нинішня влада не зроблять жодних кроків по підвищенню пенсійного віку».

Натомість Міністр соціальної політики Андрій Рева повідомив, що на сьогодні остаточного варіанту пенсійної реформи немає. У Міністерстві соціальної політики працює робоча група, яка обговорює різні принципи пенсійної реформи, де й дискутуються усі деталі.

Тож, чекатимемо законопроекту про пенсійну реформу в Україні, який розставить всі крапки над «і».

Ольга Савченко,
експерт MCFR: Кадри

logo