Скачайте зразок Графіка відпусток 2019 ⇓

Кадровик01

Оплата праці в державних органах у 2017 році — Постанова Кабміну є!

 • 19 січня 2017
 • 35808

Посадовий оклад головного спеціаліста Міністерства — 5900 грн., обласного управління — 3801 грн., районного — 3085 грн.

Очікуваною постановою «Питання оплати праці працівників державних органів» від 18.01.2017 № 15 (далі — Постанова № 15) КМУ нарешті затвердив:

 • Схему посадових окладів на посадах державної служби за групами оплати праці з урахуванням юрисдикції державних органів у 2017 році;
 • Розмір надбавок до посадових окладів за ранги державних службовців;
 • Перелік посад державної служби, що прирівнюються до відповідних груп оплати праці;
 • Умови оплати праці працівників патронатних служб в державних органах;
 • Умови оплати праці працівників державних органів, які виконують функції з обслуговування, і працівників Управління адміністративних будинків Господарсько-фінансового департаменту Секретаріату Кабінету Міністрів України, Управління адміністративними будинками Державного управління справами, Управління адміністративними будинками Управління справами Апарату Верховної Ради України;
 • Порядок преміювання державних службовців, які займають посади державної служби категорії «А»;
 • Положення про застосування стимулюючих виплат державним службовцям.

У порівнянні зі схемою посадових окладів на посадах державної служби, що діяла у 2016 році (постанова КМУ від 06.04.2016 № 292; далі — Постанова № 292), посадові оклади державних службовців дещо зросли. Утім, посадовий оклад спеціаліста державного органу (9 група оплати праці) обласного і районного рівня визначено нижче мінімальної заробітної плати:

 • в державному органі, юрисдикція якого поширюється на всю територію України — 4200 грн.;
 • в державному органі, юрисдикція якого поширюється на територію однієї або кількох областей, м. Києва або м. Севастополя — 2750 грн.;
 • в державному органі, юрисдикція якого поширюється на територію одного або кількох районів, міст обласного значення — 2000 грн.

Розміри надбавок до посадових окладів за ранги державних службовців, в порівнянні з Постановою № 292, не змінились.

Уточнено перелік посад державної служби, що прирівнюються до відповідних груп оплати праці. Причому при рівняння нових посад працівників державних органів до відповідних груп оплати праці здійснюється з урахуванням частини 2 статті 51 Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII.

Також не зазнали змін і Умови оплати праці працівників патронатних служб в державних органах, окрім незначного підвищення їх посадових окладів.

Що стосується посадових окладів та умов оплати праці працівників державних органів, які виконують функції з обслуговування, то і тут значних змін, окрім незначного підвищення посадових окладів, не відбулося. Умовами оплати праці цих працівників уточнено, що працівникам, у яких протягом календарного місяця виникло право на підвищення надбавки за вислугу років, розмір надбавки змінюється з дня набуття права на підвищення. Для прикладу, посадовий оклад документознавця:

 • в державному органі, юрисдикція якого поширюється на всю територію України — 2480 грн.;
 • в державному органі, юрисдикція якого поширюється на територію однієї або кількох областей, м. Києва або м. Севастополя — 2282 грн.;
 • в державному органі, юрисдикція якого поширюється на територію одного або кількох районів, міст обласного значення — 2130 грн.

Положенням про застосування стимулюючих виплат державним службовцям уточнено, що надбавка за виконання особливо важливої роботи також встановлюватиметься державним службовцям, які забезпечують впровадження пріоритетних реформ держави у відповідних галузях. Надбавка за виконання особливо важливої роботи встановлюватиметься на відповідний строк керівником державної служби згідно з наказом (розпорядженням) керівника державного органу.

Постанова № 15 набирає чинності з дня її опублікування та застосовується з 01.01.2017.

Одночасно втрачають чинність постанови КМУ, що регулювали аналогічні питання у 2016 році.

Ольга Савченко,
експерт MCFR: Кадри

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2018

Укладання та зразок трудового договору 2018

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю