Кадровик01

Треба скласти антикорупційну програму? Скористайтесь методичними рекомендаціями!

  • 24 січня 2017
  • 834

Антикорупційна програма має визначати правила і процедури щодо запобігання та виявлення корупції не лише в апараті органу влади, а й у сфері діяльності, у якій відповідний орган забезпечує формування чи реалізує державну політику

Національне агентство з питань запобігання корупції (далі — НАЗК) рішенням від 19.01.2017 № 31 затвердило Методичні рекомендації щодо підготовки антикорупційних програми органів влади (далі — Методичні рекомендації № 31), які розраховані для використання у роботі суб’єктами затвердження антикорупційних програм, які визначені в частині 1 статті 19 Закону України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 № 1700-VII (далі — Закон № 1700), уповноваженими підрозділами (особами) з питань запобігання та виявлення корупції.

НАЗК нагадує, що антикорупційні програми приймаються органом влади, наголошуючи, що заходи, закріплені у них, є обов’язковими до виконання усіма юридичними особами, що становлять систему органу влади, враховуючи його організаційну структуру (центральний апарат, територіальні органи, підприємства, установи, організації, що входять до сфери його управління тощо).

Методичними рекомендаціями № 31 визначено, що процес підготовки антикорупційної програми має бути прозорим і відкритим із залученням громадськості та експертів, які володіють як теоретичними, так і практичними знаннями про особливості роботи органу та сферу його регулювання, а заходи, сформовані у ній, — спрямованими на досягнення конкретного результату та максимально зрозумілими для їх реалізації.

Окрім того, Методичними рекомендаціями визначено структуру антикорупційної програми з наведенням конкретних прикладів наповнення її розділів. Це:

  • визначення засад загальної відомчої політики щодо запобігання та протидії корупції у відповідній сфері, заходи з їх реалізації, а також з виконання антикорупційної стратегії та державної антикорупційної програми;
  • оцінка корупційних ризиків у діяльності органу влади, причини, що їх породжують та умови, що їм сприяють;
  • заходи щодо усунення виявлених корупційних ризиків, осіб, відповідальних за їх виконання, строки та необхідні ресурси;
  • навчання та заходи з поширення інформації щодо програм антикорупційного спрямування;
  • процедури щодо моніторингу, оцінки виконання та періодичного перегляду програм;
  • інші, спрямовані на запобігання корупційним та пов’язаним з корупцією правопорушенням, заходи.

Антикорупційні програми підлягають погодженню НАЗК, для чого необхідно надіслати в НАЗК затверджену в установленому порядку антикорупційну програму в паперовому вигляді.

Окрім того, НАЗК зауважує, що Методичні рекомендації № 31 мають iнформацiйно-роз’яснювальний характер та не встановлюють правових норм.

Ольга Савченко,
експерт MCFR: Кадри

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон