Кадровик01

Мобілізованим дозволять достроково розривати контракти

  • 16 січня 2016
  • 150

У Верховній Раді України за № 3760 зареєстровано проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» (щодо уточнення порядку звільнення з військової служби військовослужбовців за контрактом)

У Верховній Раді України за № 3760 зареєстровано проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» (щодо уточнення порядку звільнення з військової служби військовослужбовців за контрактом).

На сьогодні у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення правового режиму воєнного стану, законодавством України передбачено можливість прийняття на військову службу за контрактом, що діє до закінчення такого особливого періоду, або оголошення рішення про демобілізацію.

Враховуючи нестабільність ситуації на Сході України, відсутність чіткого визначення термінів закінчення Антитерористичної операції та проведення демобілізації, автор законопроекту (Силантьєв Д.О.) вважає, що відповідні контракти, які діють до закінчення особливого стану та оголошення рішення про демобілізацію, можна віднести до безстрокових, адже кінцевий термін дії  контракту містить посилання на певну подію, що має статися в майбутньому, а отже й не має чіткого розуміння скільки ще часу таким особам доведеться проходити військову службу.

Більшість з військовослужбовців, які уклали контракти, мають родини, дітей, батьків та інших осіб, які потребують опіки та піклування. Проте, незважаючи на доволі тривалий строк їх перебування в зоні проведення АТО та проходження військової служби, такі особи не мають юридичних і визначених на законодавчому рівні підстав для звільнення з військової служби.

Тому законопроектом пропонується частину шосту статті 26 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» від 25.03.1992 № 2232-XII доповнити пунктом, згідно з яким контракт припиняється (розривається), а військовослужбовці, які проходять військову службу за контрактом, звільняються з військової служби у зв’язку з небажанням продовжувати військову службу. Означувана норма стосуватиметься військовослужбовців, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, які уклали контракт до закінчення особливого періоду або до оголошення рішення про демобілізацію, а також вислужили не менше 18 місяців військової служби з дня мобілізації.

Підготувала Ольга Савченко,

експерт МЦФЕР: Кадри

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон