Чи має місце зміна істотних умов праці при зміни статусу держслужбовця — думка Мінсоцполітики

27 січня 2017 1275
Зміна статусу посади не може вважатися зміною істотних умов праці, оскільки зазначене не передбачено законодавством

Мінсоцполітики в листі від 12.12.2016 № 489/0/22-16/13 нагадало, що у зв’язку з набранням чинності Законом України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII (далі — Закон № 889) окремі категорії працівників у державному органі втратили статус державних службовців. Утім, Законом № 889 не передбачено процедури позбавлення статусу державного службовця.

Тому Мінсоцполітики рекомендує в цій ситуації керуватися нормами статті 32 Кодексу законів про працю України (КЗпП).

Зауважуючи, що зміна статусу посади не може вважатися зміною істотних умов праці, Мінсоцполітики одночасно нагадує: якщо внаслідок зміни статусу державного службовця змінюється, зокрема, система та розміри оплати праці, пільги, режим роботи, то працівника слід повідомляти про зміну істотних умов праці не пізніше ніж за два місяці до запровадження цих змін (ч. 3 ст. 32 КЗпП).

Якщо ж колишні істотні умови праці не може бути збережено, а працівник не згоден на продовження роботи в нових умовах, то трудовий договір припиняється за пунктом 6 статті 36 КЗпП.

Зміна істотних умов праці при продовженні роботи за тією ж спеціальністю, кваліфікацією чи посадою не потребує переведення працівника.

Процедура переведення запроваджується в юридичній особі у разі, коли працівнику пропонується інша робота (посада).

Переведення, зокрема, на іншу роботу на тому ж підприємстві, в установі, організації допускається тільки за згодою працівника, за винятком випадків, передбачених у статті 33 КЗпП та в інших випадках, передбачених законодавством (ч. 1 ст. 32 КЗпП).

Ольга Савченко,
експерт MCFR: Кадри

 Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка

© Кадровик-01, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів.У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль