Активуйте подарунковий доступ >

Кадровик01

Мінсоцполітики попереджає: порушення законодавства про працю шкодить кожному українцю

  • 3 лютого 2017
  • 1073

Серед найпоширеніших порушень зафіксованих інспекторами з праці — неналежне оформлення трудових відносин з працівниками, незадовільні умови праці на підприємствах та порушення правил безпеки на виробництві.

Мінсоцполітики звертає увагу на те, що з початку 2017 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 06.12.2016 № 1774-VIII, яким приведено поняття мінімальної заробітної плати у відповідність до європейської практики та міжнародних норм.

За оперативною інформацією Державної служби України з питань праці нещодавно у Київській області проведено перевірку в одній з організацій, що займається благоустроєм територій у Київській області, за результатами якої складено протокол про адміністративне правопорушення відносно керівника підприємства та винесено постанови про накладання штрафу на організацію.

Окрім того, матеріали перевірки стосовно посадових осіб цієї організації, в діях яких вбачаються ознаки кримінального правопорушення, направлено до місцевого відділу поліції для вжиття відповідних заходів.

Мінсоцполітики наголошує, що недотримання норм законодавства про працю призводить до порушення прав робітників, тінізації доходів населення та ухилення від сплати податків. Це негативно впливає на економічний стан держави, місцевих громад, та шкодить кожному українцю. Тому Міністерство соціальної політики України спільно з іншими органами державної влади і надалі робитиме все необхідне для забезпечення виконання законодавства про працю усіма сторонами без винятку.

Натомість, роботодавці, які чітко дотримуються законодавства та забезпечують усі законні права працівників, не мають підстав для хвилювання щодо проведення перевірок та розміру штрафних санкцій, адже до відповідальності притягуватимуться лише порушники.

До відома: плани перевірок інспекторами з праці на 2017 рік затверджено і оприлюднено.

Так, по місту Києву та Київській області у 2017 році перевірять планово 2872 суб’єкти господарювання.

Загальний план перевірок Держпраці по всій Україні розміщено на сайті держоргану

Відповідно до законодавства перевірки можуть бути як плановими, так і позаплановими – приміром, за зверненням громадянина або третіх осіб про можливі порушення у сфері праці (ПФУ, ДФС та ін.).

За інформацією Міністерства соціальної політики України

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2018

Укладання та зразок трудового договору 2018

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю