Кадровик01

Європейський суд дозволив роботодавцям читати особисте листування працівників

  • 15 січня 2016
  • 163

Європейський суд з прав людини у Стразбурзі дозволив роботодавцям читати особисте листування працівників в сервісах обміну повідомленнями (месенджерах) і електронної пошти, якщо листування відбувалось у робочий час

Європейський суд з прав людини у Стразбурзі дозволив роботодавцям читати особисте листування працівників в сервісах обміну повідомленнями (месенджерах) і електронної пошти, якщо листування відбувалось у робочий час.

ЄСПЛ розглянув справу румунського інженера до роботодавця, який звільнив його в 2007 році за використання робочого акаунта Yahoo Messenger не лише для професійних, а й для особистих цілей.

Позивач стверджував, що керівництво компанії порушило його право на конфіденційність особистої інформації. Однак суд відхилив клопотання, постановивши, що рішення компанії є обгрунтованим і законним.

«Роботодавець діяв у межах своїх повноважень, оскільки судом встановлено, що він отримав доступ до облікового запису Yahoo Messenger, вважаючи, що інформація, про яку йдеться, була пов’язана з професійною діяльністю працівника, і, як наслідок, доступ до неї є законним. Судом не вбачається підстав для сумнівів щодо цього», — зазначено в рішенні ЄСПЛ.

Згідно з визначенням ЄСПЛ спілкування в чатах та інших електронних сервісах в робочий час є порушенням корпоративних правил, до того ж роботодавець має право знати, чим займався працівник на роботі, а також перевіряти результати його роботи.

Рішення суду розповсюджується на всі країни, які ратифікували Європейську конвенцію прав людини (далі — Конвенція). Нагадаємо, Україна ратифікувала Конвенцію у 1997 році (Закон України «Про ратифікацію Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року, Першого протоколу та протоколів № 2, 4, 7 та 11 до Конвенції» від 17.07.1997 № 475/97-ВР).

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон