Звернення до суду державного службовця ПФУ щодо відновлення виплати пенсії і конфлікт інтересів — роз’яснює НАЗК

6 лютого 2017 855
Факт звернення особи до суду за захистом своїх прав не може вважатись порушенням вимог антикорупційного законодавства чи зловживанням службовим становищем.

Національне агентство з питань запобігання корупції (далі — НАЗК) на численні звернення працівників органів ПФУ розробив Роз’яснення щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 № 1700-VII (далі — Закон № 1700) стосовно наявності конфлікту інтересів при зверненні особи до суду за захистом своїх прав в частині відновлення виплати пенсії, її перерахунку.

НАЗК нагадало, що кожна особа має право в порядку, встановленому Кодексом адміністративного судочинства України (далі — КАС), звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб’єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси (ч. 1 ст. 6 КАС).

Тому сам факт звернення особи до суду за захистом своїх прав не може вважатись порушенням вимог антикорупційного законодавства чи зловживанням службовим становищем. Однак, при цьому НАЗК зауважує, що конфлікт інтересів у цій ситуації може виникати за наявності таких факторів:

  • заявник, реалізуючи свої повноваження на посаді в органах ПФУ, вчинив дії (утримався від вчинення дій), приймав рішення, пов’язані із розглядом судом справи за його позовною заявою до органу ПФУ, в якому він працює, що могло вплинути (вплинуло) на результати розгляду справи в суді, взяв участь у виконанні судового рішення щодо себе;
  • заявник не вжив заходів щодо врегулювання конфлікту інтересів, визначених статтями 28 та 29 Закону № 1700.

Окрім того, НАЗК наведено приклади врегулювання конфлікту інтересів при прийнятті рішень або підготовки документів, пов’язаних з розглядом справи в суді.

Роз’яснення НАЗК може стати у нагоді широкому колу осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, оскільки містить ситуації, які можуть виникнути під час розгляду відповідної справи у суді та механізми врегулювання можливого конфлікту інтересів.

За інформацією Національного агентства з питань запобігання корупціїПідписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


© Кадровик-01, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
Якщо я скачаю файл без реєстрації, чи стану я Піратом?

Ми б на Вашому місці так не ризикували!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І продовжуйте скачування!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль