Скачайте зразок Графіка відпусток 2019 ⇓

Кадровик01

Звернення до суду державного службовця ПФУ щодо відновлення виплати пенсії і конфлікт інтересів — роз’яснює НАЗК

  • 6 лютого 2017
  • 915

Факт звернення особи до суду за захистом своїх прав не може вважатись порушенням вимог антикорупційного законодавства чи зловживанням службовим становищем.

Національне агентство з питань запобігання корупції (далі — НАЗК) на численні звернення працівників органів ПФУ розробив Роз’яснення щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 № 1700-VII (далі — Закон № 1700) стосовно наявності конфлікту інтересів при зверненні особи до суду за захистом своїх прав в частині відновлення виплати пенсії, її перерахунку.

НАЗК нагадало, що кожна особа має право в порядку, встановленому Кодексом адміністративного судочинства України (далі — КАС), звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб’єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси (ч. 1 ст. 6 КАС).

Тому сам факт звернення особи до суду за захистом своїх прав не може вважатись порушенням вимог антикорупційного законодавства чи зловживанням службовим становищем. Однак, при цьому НАЗК зауважує, що конфлікт інтересів у цій ситуації може виникати за наявності таких факторів:

  • заявник, реалізуючи свої повноваження на посаді в органах ПФУ, вчинив дії (утримався від вчинення дій), приймав рішення, пов’язані із розглядом судом справи за його позовною заявою до органу ПФУ, в якому він працює, що могло вплинути (вплинуло) на результати розгляду справи в суді, взяв участь у виконанні судового рішення щодо себе;
  • заявник не вжив заходів щодо врегулювання конфлікту інтересів, визначених статтями 28 та 29 Закону № 1700.

Окрім того, НАЗК наведено приклади врегулювання конфлікту інтересів при прийнятті рішень або підготовки документів, пов’язаних з розглядом справи в суді.

Роз’яснення НАЗК може стати у нагоді широкому колу осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, оскільки містить ситуації, які можуть виникнути під час розгляду відповідної справи у суді та механізми врегулювання можливого конфлікту інтересів.

За інформацією Національного агентства з питань запобігання корупції

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2018

Укладання та зразок трудового договору 2018

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю