Скачайте зразок Графіка відпусток 2019 ⇓

Кадровик01

Зміни до законів: старосту обирають на 5 років і без спеціальної перевірки

  • 13 лютого 2017
  • 856

Урегульовано питання щодо порядку набуття повноважень старости, строку таких повноважень ( у т. ч. порядку достроково їх припинення) та обмежень при перебуванні на посаді

Верховна Рада України прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо статусу старости села, селища» (далі — Законопроект № 4742), яким внесено зміни до Закону України «Про місцеве самоврядування» від 21.05.1997 № 280/97-ВР (далі — Закон № 280), якими зокрема, вводиться нове поняття: старостинський округ — частина території об’єднаної територіальної громади, утвореної відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» від 05.02.2015 № 157-VIII, на якій розташовані один або декілька населених пунктів (сіл, селищ), крім адміністративного центру об’єднаної територіальної громади, визначена сільською, селищною, міською радою з метою забезпечення представництва інтересів жителів такого населеного пункту (населених пунктів) старостою.

Окрім того, Закон № 280 доповнено статтею 14-1, якою визначено статус старости, як виборної посадової особи місцевого самоврядування, що обирається жителями села, селища (сіл, селищ), розташованого на території відповідного старостинського округу, на основі загального, рівного, прямого виборчого права шляхом таємного голосування в порядку, визначеному законом, і здійснює свої повноваження на постійній основі.

Повноваження старости починаються з моменту складення ним присяги відповідно до Закону № 280 на пленарному засіданні відповідної сільської, селищної, міської ради, на якому відповідною територіальною виборчою комісією були оголошені рішення щодо його обрання та реєстрації. Строк його повноважень становить п’ять років, крім випадків дострокового припинення його повноважень з підстав і в порядку, визначених Законом № 280. Староста є членом виконавчого комітету сільської (селищної, міської) ради за посадою та не може мати інший представницький мандат, суміщати свою службову діяльність з іншою посадою, у тому числі на громадських засадах, займатися іншою оплачуваною (крім викладацької, наукової і творчої діяльності, медичної практики, інструкторської та суддівської практики із спорту) або підприємницькою діяльністю.

Також Закон № 280 доповнено статтями 54-1 щодо повноважень старости та 79-1 щодо порядку дострокового припинення його повноважень.

У Законі України «Про місцеві вибори» від 14.07.2015 № 595-VIII частину 6 статті 2 викладено в новій редакції, згідно з якою вибори старости проводяться за мажоритарною системою відносної більшості в єдиному одномандатному виборчому окрузі, до якого входить територія одного або декількох населених пунктів (сіл, селищ), визначених сільською (селищною, міською) радою об’єднаної територіальної громади з метою забезпечення представництва інтересів жителів такого населеного пункту (населених пунктів) старостою. Єдиний одномандатний виборчий округ для виборів старости складає територія відповідного села, селища (сіл, селищ), розташованого на території відповідного старостинського округу.

Окрім того, стосовно старост не проводитиметься спеціальна перевірка, визначена статтею 56 Закону України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 № 1700-VII.

Ухвалений Закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Ольга Догадіна,
експерт MCFR: Кадри

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2018

Укладання та зразок трудового договору 2018

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю