За безоплатне стажування — 88 тис. грн штрафу на ФОП-роботодавця

24 лютого 2017 6433
Щоб не потрапити на слизьке, вчимося на чужих помилках… У Хмельницькій області оштрафовано підприємця за неповідомлення ДФС і підміну випробування безоплатним стажуванням. У пошуках справедливості ФОП подався до суду. Суд підтвердив, що роботодавець заслужив на кару.

Реагуючи на «сигнал» Управління праці та соціального захисту населення інспектори з питань праці Управління Держпраці у Хмельницькій області на провели позапланову перевірку одного з ФОП-роботодавців у сфері торгівлі.

У ході перевірки інспектори встановили, що ФОП не дотримав вимог трудового законодавства: допущено до виконання робіт двох працівників, з якими не укладено трудового договору, про прийняття їх на роботу не повідомлено територіальний орган ДФС, чим порушено вимоги частини 3 статті 24 КЗпП. Підприємець не надав перевіряльникам ані табелів обліку робочого часу, ані відомостей про нарахування заробітної плати та виплати її працівникам. Свої дії ФОП пояснив тим, що продавці в його магазині проходять стажування без заробітної плати з випробувальним терміном.

За такі правопорушення передбачено штраф у 30-кратному розмірі мінімальної заробітної плати за кожного неоформленого працівника (абз. 2 ч. 2 ст. 265 КЗпП) та у розмірі однієї мінімальної заробітної плати за порушення інших вимог трудового законодавства (абзац 7 ч. 2 ст. 265 КЗпП). Сумарно на ФОП накладено штраф у 88 тис. 450 грн.

ФОП не погодився зі штрафом і звернувся до суду. Але Постановою Хмельницького окружного адміністративного суду визнано правомірність дій Управління Держпраці у Хмельницькій області та залишено без змін постанови про накладання штрафу. У задоволені позову щодо порушення прав та протиправних дій посадових осіб Держпраці ФОП відмовили.

За матеріалами судового розгляду, суд дійшов висновку, що відповідач (управління) діяв в межах закону при винесенні оскаржуваних постанов, а позивач (ФОП) не довів позовні вимоги, що підтверджено доказами, які перевірено судом.

З метою перевірки відповідності працівника роботі, яка йому доручається, керівником може встановлюватись випробування. Відповідно до статті 26 КЗпП, умова про випробування застерігається в наказі про прийняття працівника на роботу. У період випробування на працівників поширюються всі вимоги законодавства про працю.

Безоплатне стажування взагалі не передбачено законом. Про стажування йдеться лише в контексті студентів чи безробітних, але і його оплачують.

Відповідно до ст. 29 Закону України «Про зайнятість населення» право проходити стажування за професією (спеціальністю) на підприємствах, в установах та організаціях незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, на умовах, визначених договором про стажування у вільний від навчання час мають студенти вищих та учні професійно-технічних навчальних закладів, що здобули професію (кваліфікацію) за освітньо-кваліфікаційним рівнем «кваліфікований робітник», «молодший спеціаліст», «бакалавр», «спеціаліст» та продовжують навчатися на наступному освітньо-кваліфікаційному рівні, за якою здобувається освіта. Запис про проходження стажування роботодавець вносить до трудової книжки.

Окрім того, громадяни, які мають офіційний статус безробітного можуть проходити стажування — професійне навчання працівників на виробництві, на тому чи іншому підприємстві, після закінчення якого, підприємство зобов’язується працевлаштувати такого працівника. У всіх інших випадках — роботодавець зобов’язаний оформити працівника на роботу у встановленому порядку — з першого дня виконання ним трудової функції.

Нині постанова Хмельницького окружного адміністративного суду набрала законної сили в порядку статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

За матеріалами Управління Держпраці в Хмельницькій областіПідписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


© Кадровик-01, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
Якщо я скачаю файл без реєстрації, чи стану я Піратом?

Ми б на Вашому місці так не ризикували!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І продовжуйте скачування!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль