Що не враховується у мінімальну заробітну плату працівників закладів охорони здоров’я?

28 лютого 2017 1307
Мінсоцполітики поставило крапки над І у питанні: «Чи враховувати при забезпеченні мінімального розміру зарплати підвищення посадових окладів медичним працівникам, які вказані у пункті 2.4.5 Додатка 3 до Умов оплати праці, затверджених наказом Мінпраці, МОЗ від 05.10.2005 № 308/519?».

Це, зокрема, працівники закладів охорони здоров’я, які працюють з вірусом імунодефіциту людини, працівників,  зайнятих оглядом та наданням медичної допомоги тим, хто постраждав у зв’язку з аварією на ЧАЕС, госпіталів, медичних працівників дитячих будинків та шкіл-інтернатів для дітей-сиріт, машиністів  з прання та ремонту спецодягу тощо.

Мінсоцполітики  в листі від 14.02.2017 № 344/0/101-17/281 нагадало, що умови та розміри оплати праці працівників закладів охорони здоров’я врегульовані наказом Мінпраці і МОЗ від 05.10.2005 № 308/519 (далі — Наказ № 308/519).

У випадку, коли робітникам, зайнятим на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, за результатами атестації робочих місць установлені доплати у розмірі до 12% посадового окладу (тарифної ставки) (пункт 3.4.5 Наказу № 308/519) та доплата в розмірі 10% посадового окладу (тарифної ставки працівникам (у т. ч. молодшим медичним сестрам), які використовують у роботі дезінфікувальні засоби, а також працівникам, які зайняті прибиранням туалетів (пункт 3.4.7 Наказу № 308/519), то вони мають бути нараховані понад розмір мінімальної заробітної плати (3200 грн).

Усі інші виплати, які не перелічені Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 06.12.2016 № 1774-VIII, мають враховуватись до мінімальної заробітної плати.

Це, зокрема, такі виплати, як доплати за суміщення професій (посад) і виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника, розширення зони обслуговування або збільшення обсягу виконаних робіт, доплата за ненормований робочий день та надбавка за класність водіям, доплати за вчене звання, за науковий ступінь, надбавка за вислугу років, виробничі премії, індексація.

Також до мінімальної заробітної плати враховуються підвищення посадових окладів (тарифних ставок) працівників, наприклад, у зв’язку зі шкідливими і важкими умовами праці (пункт 2.4.5 Додатку 3 до Наказу № 308/519) та інші підвищення посадових окладів (тарифних ставок) працівників, передбачені Наказом № 308/519.

Зазначене підвищення посадових окладів є елементом формування нового посадового окладу (тарифної ставки) з підвищенням, розмір якого встановлюється працівнику в штатному розписі, і на який нараховуються інші додаткові виплати: доплати, надбавки тощо.

Якщо працівник виконав місячну норму праці, а нарахована йому заробітна плата є нижчою від законодавчо встановленого розміру мінімальної заробітної плати, роботодавець зобов’язаний провести доплату до її рівня, яка виплачується щомісячно одночасно із заробітною платою.

Ольга Догадіна,
експерт MCFR: КадриПідписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Накази на підприємстві

Електронна книга для кадровика та секретаря

Читати


© Кадровик-01, 2018. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
... це як сніг на голову!

Не скачується? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×

Кримінальна відповідальність за порушення у сфері праці

СКАЧАЙТЕ собі та покажіть директору