СКАЧАЙТЕ оновлений Звіт про квоту 2019 ⇓

Кадровик01

Що не враховується у мінімальну заробітну плату працівників закладів охорони здоров’я?

  • 28 лютого 2017
  • 1437

Мінсоцполітики поставило крапки над І у питанні: «Чи враховувати при забезпеченні мінімального розміру зарплати підвищення посадових окладів медичним працівникам, які вказані у пункті 2.4.5 Додатка 3 до Умов оплати праці, затверджених наказом Мінпраці, МОЗ від 05.10.2005 № 308/519?».

Це, зокрема, працівники закладів охорони здоров’я, які працюють з вірусом імунодефіциту людини, працівників,  зайнятих оглядом та наданням медичної допомоги тим, хто постраждав у зв’язку з аварією на ЧАЕС, госпіталів, медичних працівників дитячих будинків та шкіл-інтернатів для дітей-сиріт, машиністів  з прання та ремонту спецодягу тощо.

Мінсоцполітики  в листі від 14.02.2017 № 344/0/101-17/281 нагадало, що умови та розміри оплати праці працівників закладів охорони здоров’я врегульовані наказом Мінпраці і МОЗ від 05.10.2005 № 308/519 (далі — Наказ № 308/519).

У випадку, коли робітникам, зайнятим на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, за результатами атестації робочих місць установлені доплати у розмірі до 12% посадового окладу (тарифної ставки) (пункт 3.4.5 Наказу № 308/519) та доплата в розмірі 10% посадового окладу (тарифної ставки працівникам (у т. ч. молодшим медичним сестрам), які використовують у роботі дезінфікувальні засоби, а також працівникам, які зайняті прибиранням туалетів (пункт 3.4.7 Наказу № 308/519), то вони мають бути нараховані понад розмір мінімальної заробітної плати (3200 грн).

Усі інші виплати, які не перелічені Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 06.12.2016 № 1774-VIII, мають враховуватись до мінімальної заробітної плати.

Це, зокрема, такі виплати, як доплати за суміщення професій (посад) і виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника, розширення зони обслуговування або збільшення обсягу виконаних робіт, доплата за ненормований робочий день та надбавка за класність водіям, доплати за вчене звання, за науковий ступінь, надбавка за вислугу років, виробничі премії, індексація.

Також до мінімальної заробітної плати враховуються підвищення посадових окладів (тарифних ставок) працівників, наприклад, у зв’язку зі шкідливими і важкими умовами праці (пункт 2.4.5 Додатку 3 до Наказу № 308/519) та інші підвищення посадових окладів (тарифних ставок) працівників, передбачені Наказом № 308/519.

Зазначене підвищення посадових окладів є елементом формування нового посадового окладу (тарифної ставки) з підвищенням, розмір якого встановлюється працівнику в штатному розписі, і на який нараховуються інші додаткові виплати: доплати, надбавки тощо.

Якщо працівник виконав місячну норму праці, а нарахована йому заробітна плата є нижчою від законодавчо встановленого розміру мінімальної заробітної плати, роботодавець зобов’язаний провести доплату до її рівня, яка виплачується щомісячно одночасно із заробітною платою.

Ольга Догадіна,
експерт MCFR: Кадри

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю