Суд звільнив від відповідальності за неповідомлення ДФС роботодавця, який визнав вину і пояснив причини правопорушення

2 березня 2017 993
Якщо вас притягають до відповідальності за неповідомлення ДФС, що сталось через організаційні причини, варто боротися. Цю тезу ілюструє повчальне рішення Нікопольського суду, ухвалене в січні 2017 року.

Головне управління Державної служби з питань праці у Дніпропетровській області передало до суду протокол про притягнення до адміністративної відповідальності головного лікаря Нікопольської дитячої міської лікарні за правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 41 КУпАП.

За інформацією Пенсійного фонду у серпні-вересні 2016 у звітності по єдиному внеску відображені дані про початок трудової діяльності 7 працівників, але відсутнє повідомлення Державної фіскальної служби України про прийняття на роботу.

Перевірка Держпраці встановила, що дійсно у серпні-вересні 2016 року на роботу в Нікопольську дитячу лікарню прийнято 7 працівників, але про це роботодавець не повідомив ДФС, що свідчить про невиконання вимоги ч. 3 ст. 24 Кодексу законів про працю України. Ураховуючи, що порушення не усунуте на момент проведення перевірки, воно є довготривалим.

Головний лікар дитячої лікарні з’явився на судове засідання, визнав вину та пояснив, що порушення було допущено через відсутність даних, оскільки до серпня 2016 року питанням повідомлення ДФС про працевлаштування займалась Централізована бухгалтерія Міського відділу охорони здоров’я міськради. Однак після серпня 2016 року вони перестали подавати ці дані, про що головному лікарю не повідомили. Визнавши вину, головлікар обіцяв виправитись.

Вивчивши матеріали справи, грунтуючись на всебічному, повному й об’єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, суд визнав, що в діях головного лікаря вбачається склад правопорушення, передбаченого ст. 41 ч. 1 КУпАП. Однак…

Ураховуючи всі обставини справи і особу порушника, що до адміністративної відповідальності притягається вперше, суд визнав за можливе звільнити головного лікаря дитячої лікарні від адміністративної відповідальності у зв’язку з малозначністю і обмежитись усним зауваженням (постанова Нікопольського міськрайонного суду Дніпропетровської області від 27.01.2017 у справі № 182/191/17)

Провадження № 3/0182/131/2017 справі було закрите.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


© Кадровик-01, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
Якщо я скачаю файл без реєстрації, чи стану я Піратом?

Ми б на Вашому місці так не ризикували!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І продовжуйте скачування!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль