Активуйте подарунковий доступ >

Кадровик01

Видання наказу про прийняття на роботу в день перевірки не врятує від штрафу — практика перевірок Держпраці на Волині

  • 15 березня 2017
  • 1012

Інспектори з праці Управління Держпраці у Волинській області провели позапланову перевірку приватного підприємства «Екопрод» (Ківерцівський район). Підстава для перевірки — звернення до Держпраці одного з працівників, який повідомив, що трудові відносини з ним не було оформлено: ані наказу, ані запису в трудовій…

Перевірка встановила: на підприємстві, яке займається деревообробкою, працюють 12 осіб, але нелегально. В день перевірки роботодавець «встиг» оформити трудові договори з п’ятьма працівниками. Хоча від штрафу це його не врятувало.

Інспектори виявили і факт неповідомлення ДФС про прийняття на роботу: працівнику, який працює водієм, виплачується заробітна плата — звісно, у мінімальному розмірі. За січень 2017 року — 3200 гривень, а трудовий договір із ним укладено в лютому. Тим самим підприємець порушив вимоги частини 3 статті 24 КЗпП, де йдеться, що працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення Державної фіскальної служби в порядку, встановленому КМУ.

Посадові особи Управління Держпраці видали керівництву підприємства обов’язковий до виконання припис, вказавши порушення вимог законодавства про працю, й зобов’язали усунути їх у строки, визначені законодавством України. Водночас за виявлені порушення ПП «Екопрод» притягнуто до відповідальності, яка передбачена статтею 265 КЗпП.

За інформацією Держпраці у Волинській області

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2018

Укладання та зразок трудового договору 2018

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю