Кадровик01

Застосування дисциплінарного стягнення до працівника

  • 13 січня 2016
  • 451

За порушення трудової дисципліни порушника трудової дисципліни може бути притягнуто до дисциплінарної відповідальності у вигляді догани або звільнення. Про порядок застосування дисциплінарних стягнень інформує Управління Державної служби України з питань у Хмельницькій області

За порушення трудової дисципліни порушника трудової дисципліни може бути притягнуто до дисциплінарної відповідальності у вигляді догани або звільнення. Про порядок застосування дисциплінарних стягнень інформує Управління Державної служби України з питань у Хмельницькій області.

Нагадаємо, нормами Кодексу законів про працю України (КЗпП) передбачено, що за порушення трудової дисципліни до працівника може бути застосовано тільки один із заходів стягнення —догану або звільнення.

Дисциплінарне стягнення застосовує власник або уповноважений ним орган безпосередньо за виявленням проступку, але не пізніше одного місяця з дня його виявлення, не рахуючи часу звільнення працівника від роботи у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю або перебування його у відпустці.

Окрім того, дисциплінарне стягнення не може бути накладене пізніше шести місяців з дня вчинення проступку. Зауважимо, за кожне порушення трудової дисципліни може бути застосовано лише одне дисциплінарне стягнення.

Перед застосуванням стягнення від працівника — порушника трудової дисципліни слід затребувати пояснення у письмовому вигляді. Відмова працівника дати пояснення — не перешкода для застосування стягнення.

При застосуванні стягнення повинні враховуватися тяжкість вчиненого проступку працівника і заподіяна ним шкода, обставини, за яких вчинено проступок, попередня робота і поведінка.

Відповідно до частини 2 статті 252 КЗпП притягнення до дисциплінарної відповідальності працівників, які є членами виборних профспілкових органів, допускається лише за попередньою згодою виборного профспілкового органу, членами якого вони є.

Наказ (розпорядження) про застосування дисциплінарного стягнення із зазначенням мотивів його застосування доводиться до відома працівника, на якого покладається стягнення, під розписку протягом трьох днів.

Якщо працівник вважає, що при застосуванні дисциплінарного стягнення роботодавцем було порушено норми законодавства, працівник має право відповідно до статті 221 КЗпП звернутись до комісії з трудових спорів або до суду. Для звернення із заявою до суду встановлено 3-місячний строк з дня, коли працівник дізнався або повинен був дізнатися про порушення свого права.

У пригоді Вам неодмінно стане:

Створення та діяльність в організаціях комісій по трудових спорах

Застосування дисциплінарної відповідальності до працівника, який є членом виборного профспілкового органу

Наказ про зняття дисциплінарного стягнення у вигляді догани

Накази про звільнення

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон