Телефонуйте 0 800 212 312, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

СКАЧАЙТЕ оновлений Звіт про квоту 2019 ⇓

Кадровик01

Чи перераховують лікарняні, якщо працівник надав довідку ОК-7 пізніше

  • 21 березня 2017
  • 1469

Для нарахування лікарняних працівник, що працює на підприємстві менше 6 місяців, має надати довідку за формою ОК-5 чи ОК-7. Інакше допомогу по тимчасовій непрацездатності нараховують у розрахунку на місяць не вище мінімальної зарплати.

ФСС з тимчасової втрати працездатності в листі від 04.01.2017 № 5.2-28-4 зауважив, що застрахована особа, яка за основним місцем роботи перед настанням страхового випадку працює менше 6 місяців, для підтвердження страхового стажу має надати роботодавцю довідку за формою ОК-5 або ОК-7. Працівник може отримати таку довідку в ПФУ.

В іншому випадку допомогу по тимчасовій непрацездатності нараховують у розрахунку на місяць не вище розміру мінімальної зарплати, встановленої законом у місяці настання страхового випадку.

Утім, якщо після оплати лікарняного працівник надасть довідку з 6-місячним страховим стажем у 12-місячному періоді перед настанням хвороби, роботодавець має перерахувати суму лікарняних. При чому не має значення, коли працівник надав довідку — до чи після закінчення 12 місяців з дня відновлення працездатності. 

Ольга Догадіна,
експерт MCFR: Кадри

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю