Уточнено порядок припинення повноважень сільради та сільського голови територіальної громади після приєднання до об’єднаної територіальної громади

22 березня 2017 430
Уточнено порядок добровільного приєднання територіальної громади до об’єднаної територіальної громади та особливості припинення повноважень сільської (селищної) ради, сільського (селищного) голови територіальної громади, що приєдналася до об’єднаної територіальної громади.

Законом України від 09.02.2017 № 1851-VIII унесено зміни до Закону України від 05.02.2017 № 157-VIII «Про добровільне об’єднання територіальних громад». Визначено, що повноваження сільської (селищної) ради та сільського (селищного) голови територіальної громади, що приєдналася до сільської (селищної) об’єднаної територіальної громади (далі — ОТГ), припиняються з моменту офіційного оголошення відповідною ТВК на сесії сільської (селищної) ради ОТГ рішення про підсумки додаткових виборів та визнання повноважень не менше половини депутатів від цієї територіальної громади, обраних на виборах до сільської (селищної) ради ОТГ.

У разі приєднання до міської ОТГ повноваження сільської (селищної) ради та сільського (селищного) голови припиняються з моменту прийняття сільськими (селищними, міськими) радами рішення про приєднання до міської об’єднаної територіальної громади.

З моменту припинення повноважень сільського (селищного) голови територіальної громади, що приєдналася до ОТГ, його повноваження набуває сільський (селищний, міський) голова ОТГ.

Сільський (селищний) голова територіальної громади, що приєдналася до ОТГ, виконує обов’язки старости на період повноважень ради ОТГ поточного скликання зі збереженням розміру та умов оплати праці, що були йому встановлені як сільському (селищному) голові до приєднання.

З дня припинення повноважень сільською (селищною) радою територіальної громади, що приєдналася до ОТГ юридичні оси (сільська, селищна ради, її виконавчий комітет) реорганізовують шляхом приєднання до юридичних осіб (сільської, селищної, міської ради, її виконавчого комітету) ОТГ.

ОТГ є правонаступником всього майна, прав та обов’язків територіальної громади, що приєдналася до ОТГ, з дня припинення повноважень сільською (селищною) радою територіальної громади, що приєдналася до ОТГ.

Юридичні особи (сільська, селищна, міська рада, її виконавчий комітет) ОТГ є правонаступниками прав та обов’язків юридичних осіб (сільської, селищної ради, її виконавчого комітету) територіальної громади, що приєдналася до ОТГ, з дня припинення повноважень сільською (селищною) радою територіальної громади, що приєдналася до ОТГ.

Ольга Догадіна,
експерт MCFR: КадриПідписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка

© Кадровик-01, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів.У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль