Телефонуйте 0 800 212 312, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

СКАЧАЙТЕ оновлений Звіт про квоту 2019 ⇓

Кадровик01

За неознайомлення з ПВТР — штраф у 3200 грн

  • 11 квітня 2017
  • 1882

Про штрафні санкції в сотні тисяч гривень повідомляє Управління Держпраці на Закарпатті. Штраф на суму понад 200 000 грн має сплатити приватне підприємство на Рахівщині. Така сума — за низку порушень, адже штрафні санкції за різні провини роботодавця сумуються.

Ініціатор перевірки кожного разу інший. До когось прийдуть за сигналом ДФС, до когось — за скаргою ображеного працівника. До приватного підприємства у Ясіні Рахівського району прийшли за сигналом не аби кого, а самого Голови Рахівської РДА.

Інспектори виявили кілька порушень трудового законодавства. Зокрема, з’ясували, що торік власники господарства звільнили з роботи трьох працівників, однак усупереч вимогам ч. 1 ст. 83 КЗпП та ч. 1ст. 24 Закону України «Про оплату праці» забули нарахувати та виплатити їм грошову компенсацію за всі невикористані дні щорічної відпустки. За результатами перевірки Управлінням Держпраці винесено постанову про накладення на підприємство штрафу в 9600 грн.

При прийнятті на роботу працівники не були ознайомлені з правилами внутрішнього трудового розпорядку та колективним договором, що є порушенням ст. 29 КЗпП України і тягне за собою штраф у розмірі 3200 грн.

І найголовніше, під час перевірки були виявлені працівники без трудової книжки: молода жінка з Рівного та хлопець з Івано-Франківська, з якими роботодавець офіційно не оформив трудових відносин. У своїх письмових поясненнях «нелегали» зазначили, що протягом кількох днів виконували певні трудові обов’язки на кухні, пов’язані з приготуванням страв, не уклавши з роботодавцем ані трудовий договір, ані цивільно-правовий.

Директор підприємства та її представник заперечили факт використання найманої праці і навіть додали до матеріалів справи письмові заяви вказаних працівників та цивільно-правові договори, що явно суперечило наданим раніше поясненням та свідчило про ймовірне оформлення документів заднім числом. Такі аргументи не переконали посадових осіб Управління, а відтак на підприємство накладено штраф у розмірі 192 000 гривень.

Загалом за усі правопорушення підприємству доведеться сплатити штраф у сумі понад 200 000 грн.

Ірина Іванченко — за інформацією Держпраці

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю