Телефонуйте 0 800 212 312, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

СКАЧАЙТЕ оновлений Звіт про квоту 2019 ⇓

Кадровик01

Чергові зміни до статті 119 КЗпП: депутатів місцевих рад, які проходять військову службу, звільнятимемо

  • 14 квітня 2017
  • 822

Особи, які до вступу на військову службу займали виборні посади в органах місцевого самоврядування та строк повноважень яких закінчився, звільняються з посади. Гарантії щодо надання після звільнення з попередньої роботи та виплата середнього заробітку протягом 6 місяців після звільнення у разі неможливості працевлаштування надають після демобілізації.

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо гарантій трудових прав осіб, які займали виборні посади в органах місцевого самоврядування, у звʼязку з проходженням ними військової служби» від 22.03.2017 № 1971-VIII статтю 119 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП) доповнено частиною 6, якою визначено, що гарантії щодо збереження місця роботи, посади (ч. 3 ст. 119 КЗпП) не поширюються на осіб, які займали виборні посади в органах місцевого самоврядування та строк повноважень яких закінчився.

Окрім того, частину 2 статті 33 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» від 11.07.2002 № 93-IV доповнено нормою, за якою якщо на день закінчення повноважень депутат місцевої ради проходив військову службу у звʼязку з призовом на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або військову службу за контрактом під час дії особливого періоду, гарантії, передбачені статтею 33, надаються після його демобілізації. Тобто, після демобілізації йому має бути надана попередня робота (посада), а за її відсутності — інша рівноцінна робота (посада) на тому самому або, за згодою депутата, на іншому підприємстві, в установі, організації.

У разі неможливості надання відповідної роботи (посади) на період працевлаштування за колишнім депутатом місцевої ради зберігають, але не більше шести місяців, середню заробітну плату, яку він одержував на виборній посаді у раді.

Ольга Догадіна,
експерт MCFR: Кадри

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю