Телефонуйте 0 800 212 312, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

СКАЧАЙТЕ оновлений Звіт про квоту 2019 ⇓

Кадровик01

Чи враховувати компенсацію за затримку зарплати до мінімальної зарплати — розʼяснює Мінсоцполітики

  • 18 квітня 2017
  • 502

Компенсація громадянам втрати частини доходів у звʼязку з порушенням строків їх виплати, у т. ч. заробітної плати, провадиться у разі затримки на один і більше календарних місяців виплати доходів.

Мінсоцполітики в листі від 17.02.2017 № 394/0/101-17/282 укотре нагадало, що вичерпний перелік виплат, які не враховуються при обчисленні розміру заробітної плати працівника для забезпечення її мінімального розміру визначено в частині 2 статті 3-1 Закону України «Про оплату праці» від 23.03.1995 № 108/95-ВР. Це — доплати за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоровʼя, за роботу в нічний та надурочний час, розʼїзний характер робіт, премії до святкових і ювілейних дат.

Усі інші складові заробітної плати враховуватись до мінімальної заробітної плати.

Утім, компенсацію громадянам втрати частини доходів у звʼязку з порушенням строків їх виплати (далі — компенсація), у т. ч. заробітної плати, виплачують у разі затримки на один і більше календарних місяців виплати доходів (у т. ч. заробітної плати) (ст. 2 Закону України «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати» від 19.10.2000 № 2050-III (далі — Закон № 2050).

Виплата громадянам суми компенсації провадиться у тому ж місяці, у якому здійснюється виплата заборгованості за відповідний місяць (ст. 4 Закону № 2050).

Тобто, наприклад, 01.02.2017 працівнику мають виплатити заробітну плату за січень 2017 року в розмірі не менше мінімальної заробітної плати з урахуванням виконаної норми праці та заборговану заробітну плату, наприклад, за червень 2016 року і компенсацію за затримку її виплати.

Отже, компенсація за затримку виплати заробітної плати не враховується до мінімальної заробітної плати.

Ольга Догадіна,
експерт MCFR: Кадри

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю