Чи враховувати компенсацію за затримку зарплати до мінімальної зарплати — розʼяснює Мінсоцполітики

18 квітня 2017 441
Компенсація громадянам втрати частини доходів у звʼязку з порушенням строків їх виплати, у т. ч. заробітної плати, провадиться у разі затримки на один і більше календарних місяців виплати доходів.

Мінсоцполітики в листі від 17.02.2017 № 394/0/101-17/282 укотре нагадало, що вичерпний перелік виплат, які не враховуються при обчисленні розміру заробітної плати працівника для забезпечення її мінімального розміру визначено в частині 2 статті 3-1 Закону України «Про оплату праці» від 23.03.1995 № 108/95-ВР. Це — доплати за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоровʼя, за роботу в нічний та надурочний час, розʼїзний характер робіт, премії до святкових і ювілейних дат.

Усі інші складові заробітної плати враховуватись до мінімальної заробітної плати.

Утім, компенсацію громадянам втрати частини доходів у звʼязку з порушенням строків їх виплати (далі — компенсація), у т. ч. заробітної плати, виплачують у разі затримки на один і більше календарних місяців виплати доходів (у т. ч. заробітної плати) (ст. 2 Закону України «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати» від 19.10.2000 № 2050-III (далі — Закон № 2050).

Виплата громадянам суми компенсації провадиться у тому ж місяці, у якому здійснюється виплата заборгованості за відповідний місяць (ст. 4 Закону № 2050).

Тобто, наприклад, 01.02.2017 працівнику мають виплатити заробітну плату за січень 2017 року в розмірі не менше мінімальної заробітної плати з урахуванням виконаної норми праці та заборговану заробітну плату, наприклад, за червень 2016 року і компенсацію за затримку її виплати.

Отже, компенсація за затримку виплати заробітної плати не враховується до мінімальної заробітної плати.

Ольга Догадіна,
експерт MCFR: КадриВаша персональна добірка.

  Підписка на новини

  Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

  Освітні заходи

  Освітні заходи

  Перевірте знання та здобудьте нові

  Взяти участь

  Інтернет-магазин

  Самое выгодное предложение

  Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

  Живе спілкування з редакцією


  Розсилка

  © Кадровик-01, 2017. Усі права захищено
  Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

  Свідоцтво про державну реєстрацію
  КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012

  
  • Ми в соцмережах
  Позбудьтеся цього надокучливо вікна раз і назавжди!

  Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

  Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів.  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль
  ×

  Чекаю вас на безплатному вебінарі 2 серпня
  Перевірки роботодавців 2017: новий порядок