Кадровик01

Скорочення працівників навчальних закладів стартувало

  • 26 квітня 2016
  • 433

За наказом Міносвіти починається скорочення керівного, адміністративного, управлінського, господарсько-обслуговуючого персоналу, водіїв закладів освіти. Скоротити персонал на 10% доведеться як дитячим садкам, так і вишам

За наказом Міносвіти починається скорочення керівного, адміністративного, управлінського, господарсько-обслуговуючого персоналу, водіїв закладів освіти. Скоротити персонал на 10% доведеться як дитячим садкам, так і вишам.

Аби стабілізувати фінансовий стан держави, економити бюджетні кошти маємо всіма можливими способами. Основні заходи з економії на 2016 рік визначені ще в грудні (Закон України від 24.12.2015 № 911-VIII, нагадаємо, що саме ним скасовано компенсацію роботодавцям витрат на виплату середнього заробітку мобілізованим працівникам, див. чинну редакцію статті 119 КЗпП).

Наразі заходи з економії стартують і в сфері освіти.

Наказом Міносвіти від 13.04.2016 № 433 доручено керівникам навчальних закладів та установ освіти забезпечити у 2016 році скорочення керівного, адміністративного, управлінського, господарсько-обслуговуючого персоналу, водіїв, робітників, які обслуговують громадські будівлі на 10%.

Скорочення торкнеться тих освітніх установ, штатні розписи яких розробляються з дотриманням вимог, передбачених типовими штатними нормативами і які передбачають максимальну кількість посад (штатних одиниць).

Йдеться про дошкільні, загальноосвітні, позашкільні та вищі навчальні заклади І-ІІ рівнів акредитації. Під скорочення підпадуть і працівники бібліотек вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації, штатні розписи яких формувалися за затвердженими типовими штатними нормативами.

Департамент й управління освіти і науки обласних, Київської міської державних адміністрацій, виші, які належать до сфери управління Міністерства освіти і науки, зобов’язані до 15 липня 2016 року надати Міністерству інформацію щодо здійснення скорочення.

Від редакції журналу «Кадровик-01»

Скорочення — одна з найскладніших кадрових процедур. На випадок скорочення припадає левова частка судових справ за позовами звільнених працівників. Якщо під час скорочення порушено бодай одну з численних вимог законодавства, суд, як правило, поновлює працівника на роботі.

Дотримати всіх вимог під час скорочення Ви зможете за покроковим алгоритмом, розробленим експертами журналу «Кадровик-01»:

Скорочення чисельності та штату працівників 

(«Кадровик-01», № 05/2014)

Замовити цей номер журналу можна у Видавництві за тел.: 044 586 56 05

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон