Військова служба і страховий стаж для лікарняних — роз’яснює Фонд соцстраху

21 квітня 2017 1017
Час проходження військової служби нині не враховують до страхового стажу для оплати лікарняних. Проте до 28.02.2001 час військової служби зараховувався до страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби громадян України.

Київське міське відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі — ФСС) нагадало, що страховий стаж — період (строк), протягом якого особа підлягала страхуванню у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та за який щомісяця сплачено нею та роботодавцем або нею страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок (ч. 1 ст. 21 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV; далі — Закон № 1105).

Платниками єдиного внеску є військові частини та органи, які виплачують грошове забезпечення, допомогу по тимчасовій непрацездатності, допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами, допомогу, надбавку або компенсацію відповідно до законодавства для:

  • військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу;
  • осіб, які проходять строкову військову службу у ЗСУ, інших утворених відповідно до закону військових формуваннях, СБУ, органах МВС та службу в органах і підрозділах цивільного захисту (абз. 7 п. 1 ст. 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI).

Єдиний внесок для зазначених платників розподіляється лише на:

  • загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття — 2,7488%;
  • загальнообов’язкове державне пенсійне страхування (до солідарної системи) — 97,2512 % (п. 2 Пропорцій розподілу єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затверджених постановою КМУ від 26.11.2014 № 675).

Оскільки за військовослужбовців не перераховують частину єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, то до страхового стажу для оплати листків непрацездатності час проходження військової служби не зараховують.

До набрання чинності Закону № 1105 визначення страхового стажу регулювалось Законом України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» від 18.01.2001 № 2240-III (далі — Закон № 2240), яким не передбачалась сплата страхових внесків до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності за військовослужбовців. Тому військову службу і за період з 28.02.2001 (дата набрання чинності Закону № 2240) по 01.01.2015 не зараховують до страхового стажу для оплати листків непрацездатності.

Період військової служби до 28.02.2001 входить до трудового стажу (який прирівнюється до страхового стажу) для призначення працівникам допомоги по тимчасовій непрацездатності (п. 4 Правил обчислення загального трудового стажу для призначення працівникам допомоги по тимчасовій непрацездатності, затверджених постановою КМУ від 19.10.1998 № 1658).

За інформацією Київського міського відділення
Фонду соціального страхуванняз тимчасової втрати працездатностіПідписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Свіжий номер вже на сайті

Довідник секретаря та офіс-менеджера

«Упередження та дієві настанови в роботі секретаря»

Свіжий номер журналу

Серпневий Кадровик-01 вже на сайті

«5 способів оформити відгул на 1 вересня»


© Кадровик-01, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
Якщо я скачаю файл без реєстрації, чи стану я Піратом?

Ми б на Вашому місці так не ризикували!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І продовжуйте скачування!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль