-

Інспектори з праці перевіряють штатні розписи та розміри окладів

25 квітня 2017
6038
Середній бал: 5 із 5

Якщо зарплата у головного інженера та муляра однакова, інспектори з праці фіксують порушення.

Що і як перевіряють інспектори з праці — дізнаємося від самих перевіряльників. Так, Держпраці у Львівській області розповіло про результати планової перевірки одного з підприємств — ТзОВ «Шанс Кий Буд».

На цьому підприємстві інспектор виявила низку порушень. По-перше, атестацію робочих місць не проводили в товаристві 5 років. Після наполягань інспектора атестацію розпочали, видано відповідний наказ про організацію роботи з атестації робочих місць за умовами праці. Створили постійно діючу атестаційну комісію. Комісія має перелік робочих місць, що підлягають атестації. Товариство уклало договір із ДП «Західний експертно-технічний центр Держпраці» щодо атестації робочого місця електрогазозварювальника.

Перевірка встановила, що при розподілі робіт залежно від їх складності Товариство не використовує тарифну систему оплати праці . Не враховують й кваліфікацію працівників. За штатним розписом оклад директора становить 5000 грн, фінансового директора — 4500 грн. А всі інші як-от головний інженер, лікар, інженер з технічного нагляду, інженер-геодезист, інженер з охорони праці, інженер-електрик, інженер-механік, юрисконсульт, інспектор відділу кадрів, електрогазозварник, електрозварник, бетонувальник, різноробочий, водій, муляротримують однакову зарплату — по 3200 грн.

Ще одне порушення, зафіксоване в акті пеервірки: на підприємстві виплата заробітної плати проводиться раз на місць, не дотриманно й проміжки між виплатами, встановлені КЗпП.

За порушення на роботодавця чекає відповідальність згідно із законом…

 
За інформацією ГУ Держпраці у Львівській області
logo