Активуйте подарунковий доступ >

Кадровик01

«Лікарняний», виданий застрахованій особі по догляду за дитиною, потерпілою від Чорнобильської катастрофи, підлягає оплаті за весь період її хвороби

  • 6 січня 2016
  • 106

Виконавча дирекція Київського міського відділення ФСС з ТВП роз’яснила особливості оплати листка непрацездатності, виданого застрахованій особі по догляду за дитиною, потерпілою від Чорнобильської катастрофи

Виконавча дирекція Київського міського відділення ФСС з ТВП (далі — ФСС) роз’яснила особливості оплати листка непрацездатності, виданого застрахованій особі по догляду за дитиною, потерпілою від Чорнобильської катастрофи.

ФСС нагадав, що право на матеріальне забезпечення з тимчасової втрати працездатності визначено нормами Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV (далі — Закон № 1105).

Підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності по догляду за дитиною є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності (п. 1 ст. 31 Закону № 1105).

Згідно з пунктом 3.3 Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженої наказом Міністерства охорони здоров’я України від 13.11.2001 № 455, для догляду за хворою дитиною віком до 14 років листок непрацездатності видається на період, протягом якого дитина потребує догляду, але не більше 14 календарних днів, а для догляду за дитиною, постраждалою внаслідок аварії на ЧАЕС, на весь період її хвороби.

Відповідно до пункту 3.3 Інструкції про порядок заповнення листка непрацездатності, затвердженої наказом МОЗ від 03.11.2004 № 532/274/136-ос/1406, у графі «Причина непрацездатності» обов’язково підкреслюється відповідна причина звільнення від роботи. Отже, в листку непрацездатності у графі «Причина непрацездатності» зазначається «догляд». При прийнятті рішення про призначення застрахованій особі допомоги по тимчасовій непрацездатності по догляду за хворою дитиною віком до 14 років комісією із соціального страхування підприємства, установи, організації враховується законодавча норма щодо надання допомоги для догляду за дитиною, постраждалою внаслідок аварії на ЧАЕС, на весь період її хвороби, при цьому до протоколу засідання комісії із соціального страхування додається копія посвідчення дитини, потерпілої внаслідок Чорнобильської катастрофи.

ФСС зауважує, що листок непрацездатності, виданий застрахованій особі для догляду за дитиною, потерпілою від Чорнобильської катастрофи, підлягає оплаті за весь період її хвороби.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2018

Укладання та зразок трудового договору 2018

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю