Телефонуйте 0 800 212 312, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

СКАЧАЙТЕ оновлений Звіт про квоту 2019 ⇓

Кадровик01

При реорганізації закладів охорони здоров’я працівників не звільнятимуть

  • 4 травня 2017
  • 1457

Порядок проведення конкурсу, укладання контракту та форму контракту з керівником державного чи комунального закладу охорони здоров’я має затвердити Кабмін

Законом України від 06.04.2017 № 2002-VIII (далі — Закон № 2002) унесено зміни до Основ законодавства України про охорону здоров’я від 19.11.1992 № 2801-XII (далі — Закон № 2801), якими передбачено, що керівників державних та комунальних закладів охорони здоров’я призначатимуть на посаду на конкурсній основі. І надалі з керівниками закладів охорони здоров’я укладатимуть контракт на строк від трьох до п’яти років. Утім, норму щодо автоматичного продовження дії контракту з Закону № 2801 вилучено. Кабмін протягом шести місяців з дня набрання чинності ухвалених змін має прийняти нормативно-правові акти, необхідні для реалізації положень Закону № 2002, зокрема, затвердити:

  • порядок проведення конкурсу на зайняття посади керівника державного, комунального закладу охорони здоров’я;
  • порядок укладання контракту з керівником державного, комунального закладу охорони здоров’я;
  • типову форму контракту з керівником державного, комунального закладу охорони здоров’я.

Окрім того, державні та комунальні заклади охорони здоров’я — бюджетні установи зможуть реорганізуватися в казенні підприємства або комунальні некомерційні підприємства. Причому у зв’язку зі зміною організаційно-правової форми заборонено змінювати основний вид діяльності державного та комунального закладу охорони здоров’я з медичного обслуговування населення (медична практика). До 31.12.2018 працівників закладів, що реорганізовуватимуться, можна буде звільнити лише у разі неможливості переведення за їх згодою на іншу роботу.

Також не підлягатимуть реорганізації в казенні підприємства та/або комунальні некомерційні підприємства заклади охорони здоров’я Міноборони, МВС, СБУ, Державної прикордонної служби України, Державної пенітенціарної служби України, а також інші заклади охорони здоров’я відповідно до переліку, затвердженого Кабінетом Міністрів України.

Закон № 2002 набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та вводиться в дію через шість місяців з дня набрання чинності Законом № 2002.

Ольга Догадіна,
експерт MCFR: Кадри

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю